Ayakta yolcu alınmayacak, müzik yayını yapılmayacak

Artan koronavirüs vakalarıyla birlikte gözlerin çevrildiği kabine toplantısı sona erdi. Kritik toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Ayakta yolcu alınmayacak, müzik yayını yapılmayacak
  • 09 Eylül 2020, Çarşamba 9:47

Toplu taşımada ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Riskli illerde kapasite sınırlamasına gidilebilecektir. Esnek mesai yaygın şekilde tatbik edilecektir. Maske kullanımı başta olmak üzere kesilen cezalar muhakkak tahsil edilecektir. Kafe ve restoranlar kurallara uygunluk bakımından çok daha sıkı bir şekilde denetlenecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasından sonra dün gün içinde bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Soylu, gece yarısından itibaren 81 ilde kafeterya ve restoranlarda müzik yayınının sona ereceğini duyurdu.

İçişleri Bakanı Soylu'nun açıklamaları şu şekilde: 

Hakikaten buna ihtiyacımız var. Geçmiş dönemde yaşadığımız bir takım kısıtlamalarla karşı karşıya kalmamak için. İş yerlerimiz kapandı, insanlarımız evlerinden çıkamadılar. Seyahatlerimiz kısıtlandı, onun için bu tedbirleri uygulamalıyız. Yine özellikle minibüs, otobüste ayakta yolcu almak yasak. Çünkü biz bu konuda ne kadar söylersek söyleyelim, maalesef buna hala devam edildiğini görüyoruz.

Onun için ayrıştırılabilir kuralları, yönetilebilir kuralları ortaya koyup bu konuda da güvenlik görevlilerimiz gerekli adımları atacaklardır.

Yine bu gece saat 12'den itibaren 81 vilayette kafeterya olsun, restoran olsun kesinlikle ve kesinlikle; hem canlı müzik hem de yani bir plak gibi, playback gibi müzikler yayınlanmayacaktır. 12 itibariyle sona erecektir. Genelgeyi valiliklere gönderdik, karar alacaklar ve bunu da derhal uygulamaya başlayacaklardır.

Milaslı vatandaşlar ise, işe gidiş, işten dönüş ve özellikle salı günü kurulan semt pazarı sebebiyle yoğunluğun oluştuğu şehir içi dolmuşlarının bu kararı nasıl uygulayacağını merak ediyor. 

 

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık