Bafa Seçim Koordinasyon Merkezi Ve Ofisi’nin Açılışı Gerçekleştirildi

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz’un Bafa Mahallesi Seçim Koordinasyon Merkezi ve Ofisi gerçekleşen törenle açıldı.

Bafa Seçim Koordinasyon Merkezi Ve Ofisi’nin Açılışı Gerçekleştirildi
  • 24 February 2024, Saturday 15:04

Bafa Mahallesi Park Caddesi Belediye Pasajı’nda yoğun katılımla açılışı gerçekleşen seçim ofisi yerel seçim süreci boyunca çalışmaların ve toplantıların gerçekleşeceği  alan olarak vatandaşlara ev sahipliği yapacak.

Açılış törenine Cumhuriyet Halk Partisi geçmiş  dönem Muğla Milletvekili Fahrettin Üstün, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, geçmiş dönem Bafa Belediye Başkanları  Zühra Dönmez, Cahit Özgür, Belediye Meclis Üyesi adayları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz...

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’nın konuşmasıyla devam etti. “Hepiniz seçim ofisi açılışımıza hoş geldiniz. Çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz” diyerek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Çetinkaya; “Bugün güzel bir Bafa gününde sizlerle birlikteyiz. Yakın zamanda  parti içi demokrasinin temeli olan bir ön seçim geçirdik ve ön seçimden meclis üyelerimiz ve Belediye Başkan adayımızı belirledik. Çalışmalarımıza durmadan devam ediyoruz. Tüm aday adaylarımızla birlikte omuz omuza yol yürümeye devam edeceğiz. Ön seçimde Fevzi Başkanımız çıktıktan sonra hızlı şekilde koordine olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugünde seçim ofisimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Bafa’mıza hayırlı uğurlu olsun. Burada vatandaşlarımızın takdirleriyle alabileceğimiz en yüksek oy oranını alarak 31 Mart akşamı ve 1 Nisan sabahında Belediyemizin bayrağını  tekrar Milas’ta dalgalandıracağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Bafa’yı ve Bafa halkımızı çok seviyoruz...

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’nın konuşmasını tamamlamasının ardından kürsüye Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat geldi. Başkan Tokat; “Bu güzel Bafa gününde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Seçim ofisimizin açılışına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Hepiniz hoş geldiniz.  Sizlerin destek ve güveniyle 3 dönem Milas’ımıza bir yerel yönetici olarak hizmet etme onurunu yaşadık. 2. dönemden itibaren yani Büyükşehir olduktan sonra Bafa’nın da Milas Belediyesi’ne bağlanmasıyla birlikte Bafa’ya da hizmet etme fırsatımız oldu. Burada ve civar köylerde önemli çalışmalara imza attık. Bafa’yı ve Bafa halkımızı çok seviyoruz. Bafa ve Bafa halkı için yapılması gerekenlerin en iyisini yapmak için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bundan sonraki süreçte de Fevzi Başkanımızın başarılı çalışmalar gerçekleştireceğine yürekten inanıyor, seçim ofisinizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Biz hizmet yarışında varız...

Açılış töreninde son konuşmayı CHP Milas Belediye Başkan  Adayı Fevzi Topuz gerçekleştirdi.  “Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkan Adayı Topuz; “31 Mart’ta yerel seçim gerçekleşecek. Bu seçim çok büyük bir önem arz ediyor. Biz hizmet yarışında varız. Biz olumsuzluklar üzerinden siyaset yapmayacağız. 2014 yılından sonra Muğlamız ve ülkemizin değişik coğrafyalarındaki illerimiz Büyükşehir statüsüyle yönetilmeye başladı.  Milas’ımızda 132 mahallemiz var. Buraları oradaki muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda en acil ihtiyaçlardan başlayıp, diğer hizmetlere kadar yapmaya kararlıyız.  Her yıl öncelik sırası farklılaşabilir. Bu farklı çalışmayı muhtarlarımızla birlikte, mahalle sakinlerimizle birlikte onların ihtiyaçları doğrultusunda yapmaya kararlıyız. Belediyemizin  bütçesi ve imkanları doğrultusunda mahallelerimizin bir bir tek tek ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışacağız.

Hizmet anlayışımız insan odaklı bir çalışma olacaktır...

Önceki ziyaretlerimizde Bafalı vatandaşlarımızın ve muhtarlarımızın talepleri oldu. Bu talepleri burada yapmaya söz veriyorum. Ben bunların birkaç örneğini sizlerle paylaşmak istiyorum. Mahallemizde geçmiş dönemlerde döşenen borularımız var içme suyu. Tabi içme suyu Milas Belediyemizin sorumluluk alanı içerisinde değil. Bu Büyükşehir yani MUSKİ’nin sorumluluk alanı içinde ancak kurumlar arasındaki diyalog bizleri sizlerden hizmet etmekten alıkoymaz. MUSKİ’deki ve Büyükşehirdeki arkadaşlarımızla beraber bu içme suyu projesinin yeniden gözden geçirilip, yani boruların değiştirilmesiyle Bafa halkına daha hijyenik daha sağlıklı sular içmesi ve kullanması konusunda yardımcı olacağımıza söz veriyorum. Sokak sağlıklaştırma projesinin başladığını biliyoruz. Bu projenin devamı konusunda sizlerle birlikte yine Bafamızın ana sokaklarındaki eski yapıların, tarihi binaların korunmasında özen göstereceğiz. Parke kaplaması tamamlanmış sokağımızın ağaçlandırma ve yeşil alan bölümünü de yapma kararlılığındayız. Atıl vaziyette duran Belediye fırınımızın ayağa kaldırılması konusunda bu fırının Bafa halkına ve civar köylerine hizmet edecek bir çalışmayı yine hep birlikte yapacağız. Hizmet anlayışımız insan odaklı bir çalışma olacaktır.Önemli bir çalışmam daha olacak burada. Selçuk ilçemizin Şirince köyü var. Turizmden en maksimum seviyede hizmet alan bir köyümüz. Bafa’nın içerisini gezdiğimizde o tarihi dokunun burada olduğu mevcut.  O tarihi yeniden canlandırıp, bu bölgeye o Şirince gibi evleri restore ederek, turizmden pay alması konusunda veya bir çekim merkezi olması konusunda hep birlikte Bafa’yı Şirince gibi tarihi bir mekan yapmaya kararlıyız. Hep birlikte çalışacağız. Hep birlikte başaracağız. Bu başarının sonunda da Muğla, Milas, Bafa halkı ve civar köylerinde yaşayan vatandaşlarımız mutlu olacaktır” dedi. 

Başkan Adayı Topuz’a sürpriz kutlama...

Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz’un doğum gününün Bafa seçim ofisi açılışıyla aynı güne denk gelmesi sebebiyle konuşmaların tamamlanmasının ardından sürpriz doğum günü kutlaması gerçekleştirildi.  Sonrasında partiye yeni  üye olan partililere rozet takılmasıyla devam eden açılış töreni kurdele kesimi ve seçim ofisinin gezilmesiyle son buldu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık