Bakanlık açıkladı: Kara avcılığı süresiz durduruldu

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler nedeniyle kara avcılığı, Türkiye genelinde 14 Şubat 2023 itibarıyla ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.

Bakanlık açıkladı: Kara avcılığı süresiz durduruldu
  • 15 February 2023, Wednesday 16:32

Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, depremler nedeniyle yaban hayatı ve yaşam alanlarının olumsuz etkilendiği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından av ve yaban hayatının korunması maksadıyla ikinci bir duyuruya kadar ülke genelinde kara avcılığının yasaklandığı bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“20 Ağustos 2022 ile 05 Mart 2023 tarih aralığını kapsayan 2022-2023 Av Dönemi, yaban hayatı ve yaşam alanlarının deprem felaketinden olumsuz etkilenmesi nedeniyle Tarım ve Orman Bakanlığınca yeniden değerlendirildi. Bu kapsamda, ülkemizin önemli doğal kaynaklarından olan av ve yaban hayatının korunması maksadıyla 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 5. ve 12. maddeleri gereği, kara avcılığının bugünden itibaren durdurulması kararlaştırıldı.” Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, depremler nedeniyle yaban hayatı ve yaşam alanlarının olumsuz etkilendiği belirtildi.

 

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık