Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı’dan “ZİMEN GELENEĞİNİ YAŞATALIM” Çağrısı..

“Veren elden alan elin, alan elden veren elin haberdar olmadığı, Osmanlıdan kalan güzel bir gelenek olan ‘Zimen Geleneği’nin yaşatılması için hayırseverlere sesleniyorum” diyen Milas Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, hayırseverleri, bakkalların veresiye defterlerini kapatmaya çağırdı.

Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özay Sabancı’dan “ZİMEN GELENEĞİNİ YAŞATALIM” Çağrısı..

 

Sabancı, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasıyla, “Başı Rahmet, ortası Magrifet sonu ise Cehennemden kurtuluş olan, maneviyatimizin yükseldiği bu güzel ayda zekatını vermek isteyen iş adamlarımıza, hayırsever  vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyorum. Gelin bu Ramazan ayında bakkala borcunu ödeyemeyen ya da ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerinin borçlarını odeyelim.

Müslümanlar olarak hepinizin imtihandan geçtiği şu zor günlerde bakkallara ödenemeyen borçların ödenerek Veresiye defterlerinin satın alınması, hayır yapmak isteyenler için bir fırsat olacak, ayakta kalma mücadelesi veren esnafımız ise; rahat bir nefes alacaktır.

Allah hepimize mübarek Ramazan ayını sağlıklı bir şekilde geçirerek bayrama kavuşmayı nasip etsin. Bu vesileyle 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayının Milletimize, şehrimize, esnaflarımıza ve tüm İslam alemine hayır ve sağlık getirmesini diliyorum” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık