Başkan Tokat, yangınların ardından vatandaşları uyardı

​​​​​​​BİR HAFTADA 2 YANGIN…

Başkan Tokat, yangınların ardından vatandaşları uyardı
  • 15 July 2023, Saturday 10:44

Milas’ta bir hafta içerisinde çıkan iki yangın endişe ve korku dolu saatlerin yaşanmasına neden oldu.

Milas’ta ilk olarak 12 Temmuz Çarşamba günü, ikinci olarak ise 14 Temmuz Cuma günü çıkan yangınlar ormanlık alanlara zarar verdi.

TOPLAM 330 HEKTAR ALAN ZARAR GÖRDÜ

Boğaziçi Mahallesi Adabükü Mevkii’nde başlayan ve halep çamlarını tehdit eden ilk orman yangınında toplam 170 hektar alan zarar gördü.

Milas Bodrum Havalimanı kavşağından başlayan ve rüzgârın etkisiyle Kemikler Mahallesi’ne doğru yayılan ikinci orman yangınında ise 160 hektar alan zarar görürken bir hafta içerisinde iki gün arayla gerçekleşen yangınların sonucunda toplam 330 hektar ormanlık alan yandı.

“LÜTFEN DAHA DUYARLI OLALIM”

Milas Bodrum Karayolu’nu kullanan tüm vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını isteyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas’ımız tarihiyle, kültürüyle, yeşiliyle, mavisiyle önemli bir turizm merkezidir. Şehrimizin doğal güzelliklerinin ihmal nedeniyle göz göre göre yok olması bizleri derinden üzmektedir. Şehrimizde ikamet eden, şehrimize tatil yapmak için gelen tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum, lütfen sigara izmaritlerinizi ya da cam şişelerinizi araçlarınızdan dışarıya atmayınız. Hepimizin gördüğü gibi hiç düşünmeden yapılan yanlış bir hareket çok büyük sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Sıcak hava ve rüzgârın etkili olduğu bugünlerde daha bir hassas, daha bir duyarlı olalım; doğal güzelliklerimizin yok olmasına sebep olmayalım.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık