Başkan Tokat’ın 10 – 16  Mayıs Dünya  Engelliler  Haftası  mesajı

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 10-16 Mayıs günleri arasında kutlanan Dünya Engelliler Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, şunları belirtti:

Başkan Tokat’ın 10 – 16  Mayıs Dünya  Engelliler  Haftası  mesajı
  • 10 Mayıs 2021, Pazartesi 15:19
 

“Değerli Hemşehrilerim;

10 – 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası bir kutlama günü değil; bir farkındalık günüdür. Milas Belediyesi olarak bizler, her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Görev süremiz boyunca engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımı noktasında yaptığımız çalışmalar engelli vatandaşlarımıza karşı hassasiyetimizin en önemli göstergesidir. Bu çalışmalar kapsamında Belediyemize kazandırdığımız yeni Engelli Nakil Aracımızla ve birçok çalışmamızla tüm engelli kardeşlerimize hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Bizler gerek hizmetlerimizle gerekse sosyal sorumluluk projelerimizle  bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Değerli hemşerilerim; engel sadece zihinlerde olan bir kavramdır. Unutulmamalıdır ki zihnimizdeki engelleri kaldırmadıkça hiçbir yasa, uygulama ve faaliyet engelli kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları gideremez. Bir kez daha ifade etmek gerekir ki sosyal yaşam içerisinde, engelli vatandaşlarımızın kimsenin yardımı olmadan kendilerini varedebilmeleri temel bir insan hakkıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle 10 – 16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nı toplumumuz adına bir farkındalık yaratmasını temenni ediyor, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür dileyerek, sevgi ve saygılarımı iletiyorum.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık