Başkan Tokat’tan ‘Avukatlar Günü’ mesajı..

​​​​​​​Bu sabah Muğla Barosu Milas Temsilciliği’nce Atapark’ta düzenlenen törenle kutlanacak Avukatlar Günü ile ilgili olarak, Covid olduğu için evinde istirahatte olduğundan bu yılki törene katılamayacak olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yayımladığı mesajla, meslektaşlarının 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutladı.

Başkan Tokat’tan ‘Avukatlar Günü’ mesajı..
 

 “Avukatlarımız, “Adalet mülkün temelidir” anlayışı ile toplumumuzdaki hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak, fedakârca hizmet etmektedirler” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 5 Nisan Avukatlar Günü mesajı şöyle:

“Kamunun vicdanını temsil eden Avukatlar ve Barolar üstlendikleri bu zor görev ile vatandaşların savunma hakkını adil bir şekilde kullanmalarını sağlayarak yargı bağımsızlığının en önemli güvencelerindendir.Güçlü bir yargı ancak güçlü ve bağımsız bir savunmayla sağlanabilir. Hukuk sistemimizin ayrılmaz bir parçası olan avukatlarımız, “Adalet mülkün temelidir” anlayışı ile toplumumuzdaki hak ve özgürlüklerin savunucusu olarak, fedakârca hizmet etmektedirler.

Avukatlar ne kadar güçlü olursa, avukatlar ne kadar itibarlı olursa, avukatlar ne kadar ilkeli olursa, adalet de o kadar güvencede olur. Adalet ise toplumun huzur, güven, eşitlik içinde birlikte yaşamasını sağlayan en önemli unsurdur. Adaletin sağlanmasında ise en önemli rol savunmanın, yani avukatlarındır.

Bu vesileyle kamu vicdanına ve yasalara bağlı olarak; birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan çaba gösteren; demokratik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar ve çalışmalarında kolaylıklar dilerim.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık