Başkan Tokat’tan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Belirlenmesinin Ardından İlk Açıklama

CHP Genel Merkezi’nin 26 Ocak Cuma günü yaptığı MYK toplantısı sonrası Muğla Büyükşehir Adayı ile Milas Belediye Başkan Adayının isimlerinin netleşmesinin ardından Arastapark’taki CHP ilçe binasında geleneksel salı toplantısı yapıldı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın genel merkez tarafından atanması konusuna da değinen Başkan Muhammet Tokat, “Keşke Milas’ta sağlanan demokrasi örneği Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için de yapılsaydı ama artık çalışma zamanı” dedi.

Başkan Tokat’tan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının Belirlenmesinin Ardından İlk Açıklama

Toplantıya CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Ece Ozan Gülen, Cemil Zeybekoğlu, Meclis üyesi Cüneyt İlter, CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, ilçe örgütü kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz, CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya ile geleneksel salı toplantısı öncesi, Muhtarlar Derneği’ni ile Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.

Daha sonra CHP Milas İlçe Başkanlığı’na gelindi. Yoğun katılımın olduğu Salı toplantısında 31 Mart 2024 yerel seçimlerine iki ay gibi kısa bir süre kalmışken, CHP’li belediye başkan adaylarının isimlerinin de netleşmesi nedeniyle çalışmalara hız verilirken, gündemdeki konular hakkında fikir alışverişinde bulunup, yerel seçim sürecindeki hedeflerini ve stratejilerini masaya yatırdı.

Partililere yönelik sırayla CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz kısa birer konuşma yaptı.

“MUĞLA’DA GÜÇLÜ BİR ÖRGÜTÜZ”

İlk konuşmayı CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya yaparken, “Rutin ziyaretlerimizi yapıyoruz. Muğla’da güçlü bir örgütüz. Milas’ın ne kadar güçlü örgüt olduğunu Muğla’ya, yapmış olduğumuz ön seçimle tekrar gösterdik. Güçlü ve diri bir örgüt olarak çalışmalarımız devam ediyor. Milas ve Muğla belediye başkanlığını en yüksek oyla kazanacağız” dedi.

TOKAT, 15 YILLIK HİZMET SÜRESİNİ DEĞERLENDİ

Milas Belediye Başkanı olarak 15 yıllık hizmet süresini değerlendiren Muhammet Tokat, “3 dönem görev yaptım. Seçimlere kadar da başkanlığım devam edecek. Her şeyin bir sonu var. Hizmet sürem içinde halkımın desteğini alarak çalışmalarımızı yaptık.  İlk seçildiğimizde Milas merkeze hizmet için seçildik. Daha sonra büyükşehir yasayı gelince Milas’ın 132 mahallesine hizmet vermeye başladık. Hizmet alanımız genişledi. Kırsal, merkez mahalle demeden eşit hizmet etmeye çalıştık.” derken, düzenli bir sistemle halkın hizmet alabilmesi için şu anda Milas’ta birçok noktada, birçok kurum tarafından çalışmaların sürdüğünü söyledi.

“BELİRSİZLİK SÜRECİ YIPRATICIYDI”

Partililerinden belediye başkanı adayları için destek isteyen Başkan Tokat, “Aday olmamız veya görev süremizin bitmesine az bir süre kalmasına rağmen, yapılacak iş hiçbir zaman bitmeyecektir. Bizden sonra gelecek olanların da yapması gereken işler olacaktır. Bundan sonra da desteğimi sürdüreceğim. Parti büyüklerimizin takdiri ile de büyük şehir adayımız belli oldu. 35 yıllık aktif siyasi hayatımda menfaat için partili olmadım. Adayımızın belirlenmesinin ardından biraz rahatladık. Belirsizlik süreci yıpratıcıydı. Sizlerden adaylarımızın desteklenmesini istiyorum. Milas’ta Topuz, Muğla’da Aras için maddi ve manevi kendimi ortaya koyacağım. Görev talep edip çalışacağım” dedi.

“ADAY OLMAMAM BENİM İÇİN DE İYİ OLDU”

Muğla Büyükşehir Adayı olamamasını ve Muğla’da ön seçim yapılmamasını da değerlendiren Tokat, “Aday olmamam benim için de iyi oldu diyebilirim. Aileme, çocuklarıma zaman ayıramıyordum. Kendi adıma dinlenme toparlanma süreci olacağına inanıyorum.  Bir kapı kapanır diğeri açılır. Partimize hizmet etmek için mücadele ettim. Üzülmüyorum ama yöntemler tartışılabilir. Keşke Milas’ta sağlanan demokrasi örneği Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığı için de yapılsaydı, ama artık çalışma zamanı. Asla Cumhuriyet ve Atatürk’e bağlılığımdan vazgeçmem. İnşallah herkesin gönlüne göre olur” dedi.

Konuşmasının son bölümünde 3 Şubat Cumartesi günü saat 13’te yapılacak olan Cem evi açılışına da herkesi davet eden Başkan Tokat, ilerleyen günlerde aralarında sağlık evinin de bulunduğu toplu açılışlar yapacaklarını söyledi.

“ARTIK BİZİM İÇİN ÖNEMLİ OLAN 31 MART SONUÇLARI”

 En son söz alan CHP Milas Belediye Başkan Adayı Fevzi Topuz ise “Bizim için demokrasinin olmazsa olmazı önseçimdir. Bu güzelliği yaşatan herkese teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı” derken, “Muhammet başkan ile meclis üyeliği konusunda çalıştık. Bayrağımızı aşağı indirmeden hizmeti hep birlikte yapacağız. Bir birimizin açığını kapatarak bütünleşeceğiz. Meclis ve başkanlık için aday adayı olan herkese teşekkür ediyorum. Hepimiz birbirimizi iyi tanıyoruz. Artık bizim için önemli olan 31 Mart sonuçları. Güzel bir örnek sergiliyoruz. Artık seçildikten sonra en önemli olan en ücra noktaya kadar hizmet götürmek. Muhammet başkanın başlatmış olduğu projelerin tamamlanmasını sağlayacağız.” dedi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık