Başkanların 10 Kasım Mesajları

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82.yılı nedeni ile anma mesajı yayımladı.

Başkanların 10 Kasım Mesajları

Dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, devrimleri ile dünümüzü, bugünümüzü ve geleceğimizi aydınlattığını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün aramızdan ayrılışının 82.yılında Atatürk’ü büyük bir özlem, saygı ile andıklarını ve her zamankinden fazla aradıklarını belirtti. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “57 yıllık ömrünü ülkesi ve vatanına adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal. İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!" sözleri ile belki de yaşamını özetlemiştir.

Türk Milleti’nin her bir ferdinin fikri, vicdanı, irfanı hür, aydın ve savaşçı birer Mustafa Kemal olarak devrimlerini yaşatacağını bilen ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum. Aramızdan ayrılışının 82.yılında dünyanın saygı, Türk Milleti’nin varlığıyla onur duyduğu büyük önderimiz Atatürk’ü büyük bir özlem ve minnetle anıyorum. Atatürk fikirleri ve devrimleri ile bu topraklarda ilelebet yaşayacak ve yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.” dedi.

 

Başan Tokat’ın Mesajı

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümü bugün. 10 Kasım, bir milletin topyekün istiklal mücadelesi verdiği bir dönemde azmi, cesareti ve yılmaz kararlılığıyla düşmanların yurdumuzdan atılmasında öncü olan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatük’ü anmanın ve bir kez daha anlamanın günüdür. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vurmuş, bu toprakları kahraman silah arkadaşlarıyla birlikte emperyalizme teslim etmemiştir. Dönemin şartlarında yapılması gerekenleri, tüm yoksunluk ve imkânsızlıklara rağmen inanç ve kararlılıkla yerine getirmiş, bizlere geniş ve aydınlık bir gelecek emanet etmiştir.

Atatürk demek, anti-emperyalizm demektir. Atatürk demek, kadınların seçme ve seçilme hakkıdır. Atatürk demek, muasır medeniyetler seviyesi demektir. Atatürk demek, özgürlüktür, bağımsızlıktır, demokrasidir, laikliktir. Bugün bizlere düşen görev; kazanımlarımızı koruyarak, çağdaşlıktan, laiklikten, özgürlüklerimizden asla bir adım bile geri atmadan, aldığımız emaneti daha ileri taşımak, gelecek nesillere bu büyük mirası aktarmaktır. Bizleri bu günkü aydınlık günlere taşıyan Ata’mızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz.

Bu düşünce ve duygularla, ilke ve devrimleriyle hiç sönmeyecek bir ışık misali, attığı uygarlık yolunda kararlı ve de istikrarlı ilerleyişimizi sürdüreceğimize söz veriyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emaneti sonuna kadar yaşatacağımızı belirterek, Ata’mızı büyük bir özlem ve saygıyla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık