Bodrum’da ‘Adalet Ateşi Nöbeti’ Bu Gün Başlatılıyor..

Bodrum Kent Konseyi ve (Türkiye İşçi Partisi) TİP tarafından 15 Aralık 2023 Cuma günü akşam saatlerinde, Bodrum Belediye Meydanı’nda saat 18.00’de düzenlenecek etkinlikte Adalet Ateşi Nöbeti başlatılacağı duyuruldu.

Bodrum’da ‘Adalet Ateşi Nöbeti’ Bu Gün Başlatılıyor..
  • 15 December 2023, Friday 11:22

Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Örgütü konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Can Atalay hukuksuz bir şekilde alıkonuluyor. Biz TİP Bodrum İlçe Örgütü olarak bir oluşuma önayak olduk ve Bodrum Kent Konseyinin kolaylaştırıcılığında, Muğla Barosu Bodrum ilçe teşkilatının hukuki katılımıyla, diğer siyasi partiler sivil toplum kuruluşları, sendikalar, demokratik kitle örgütleri hep bir araya gelerek bir oluşum meydana getirdik.

Bu oluşumla; İçinde bulunduğumuz iktidarın anayasa ve hukuk tanımaz tarzına karşı bir tepkisel eylem ortaya koyuyoruz. "Adalet Ateşini" 15 Aralık yani yarın saat 18.00'de Bodrum Belediye Meydanı'nda yakıyoruz.

Bu eylem her gün saat 17:00 ile 19:00 arasında tekrarlanacak ve bu eylemde hukuk, anayasa hukukunun üstünlüğü gibi konuları tartışacağımız serbest kürsülerimiz olacak.

Bu söyleşilerle hukukun nasıl uygulanmadığını gözler önüne sereceğiz. Eylemi çağdaş bir hukuk devletine olan özlemimiz gerçekleşene kadar devam ettireceğiz.”

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık