“BU ÜLKENİN GELECEĞİNİN GÜVENCESİ KADINLAR”

Akbelen ormanını kestirmemek için direnen İkizköy Çevre Komitesi’nin eylemini desteklemek için, direniş alanine ziyaret eden İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sevin Çağlayan, burada bir açıklama yaparak,“Bu cennet diyarı, cehenneme çevirmek isteyenlere karşı sonuna kadar  savunacağız” dedi.

“BU ÜLKENİN GELECEĞİNİN GÜVENCESİ KADINLAR”

Bilindiği gibi İkizköy Çevre Komitesi ormanların yok edilmemesi, geleceğin karartılmaması için direniyor.

Uzunca bir süredir Milas’ın Akbelen Ormanları tehlike altındaydı. Korumak için yasal yollarla korunmaya çalışılan orman için öldürücü hamle Kurban Bayramı’ndan sadece birkaç gün önce geldi.

Akbelen ormanlarında kömür ocağı yapmak için ağaçların kesilmeye başlaması bardağı taşıran damla oldu.

Bölgedeki İkizköylü kadınlar ilk tepkiyi gösterenlerdi.

Akbelen’deki 740 dönümlük alanı kömür ocağına çevirmek için jandarmanın gözetiminde başlayan ağaç kesimine İkizköy’de yaşayan Necla Işık isyan etti ve bir video çekerek yardım istedi.

Işık, “Nefes alamıyorum şu anda. Bugün, yarın derken en son sabahın körü gelip girdiler. Herkes işteyken, herkes hayvanların yanındayken kimse müdahale edemeden gelip indirmeye başladılar ağaçları. Karşımızda bir insan yok. O kadar konuşuyoruz, durun kesmeyin diye. Karşımızda bir insan yok, taş parçası var karşımızda, duygusuz insanlar var karşımızda. Lütfen desteğe gelin, yardıma ihtiyacımız var. Burası giderse biz biteriz. Herkesler biter. Sadece İkizköy'ün sorunu değil bu artık. Herkes elini vicdanına koysun artık.” dedi.

Bu çağrıya başta bölgede yaşayanlar derhal karşılık verdi. Önce sosyal medya üzerinden başlayan destek mesajları, İkizköy’e gelerek desteklerini belirtenlerle doldu. Pek çok siyasi parti temsilcileri, milletvekilleri, demokratik kitle örgütü temsilcileri o günden bu yana, sürekli destek ziyaretlerini sürdürüyorlar.

En son Halkın Kurtuluşu Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla İl Örgütü temsilcileri ziyarete gelerek desteklerini sundular.

Kadınların çağrısına destek verenlerden biri de İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Avukat Sevin Çağlayan.

Çağlayan,  “Bu cennet diyarı, cehenneme çevirmek isteyenlere karşı sonuna kadar savunacağız.” şeklinde konuştu ve şunları ekledi:

“Ben Muğla’da doğdum. Kendimi bildim bileli, Allah’ın bir lütfu olan bu diyarda yaşadığım için şükrettim. Sevgili hemşehrim Necla Işık nefes alamıyorum demişti. Ona nefes olmaya koştum. Bu bölgede hukuksal mücadele uzun süredir devam ediyor. Bölgedeki 740 dönümlük ormanlık alanın Limak Holding’e ait Yeniköy Kemerköy termik santraline satılmasının ardından ağaçların kömür ocağı açmak amacıyla kesilmesini önlemek için, ‘Orman Kesim İzninin İptali Davası’ açıldı.

Ramazan Bayramı öncesinde planlanan ağaç kesimi durdurulsa da, yine mübarek günlerden Kurban Bayramı öncesinde bu kez Jandarma ile ağaç kesimine başlandı.

İktidar ve gözü dönmüş yandaşları gözlerini Türkiye’nin en değerli kamusal varlıklarına dikmiş durumdalar. Muğla’yı paramparça etmeye sanki yemin etmişler. Özelleştirmeler, madenlere açılan orman alanları, bir gecede kanun hükmünde kararnamelerle imara açılan kıyılar , çıkartılan orman yangınlarından sonra dikilen oteller…

Bütün bölgeyi kendi malı gibi gören, istediği her şeyi zorla alacağını düşünen zihniyete bütün gücümüzle karşı koyacağız. Bu cennet diyar ne saray ve çevresine kümelenen bir grup insanın ne de bizim. Buralar bizim geleceğimiz olan çocuklarımızın. Büyük bir iştahla yok etmeye çalışanlar, kolluk kuvvetlerini de arkalarına alarak, milletin olana göz dikse de, millet de kolkola bu zulme direnecek. Burada partiler üstü bir duruş var. AK Partili kardeşlerimiz de olan biteni hazmedemiyor. Allah’ın izni ile bu talanı de durduracağız”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık