Büyük usta için anma programı 6 Ekim’de…

Türk Halk Müziğinin büyük ustası, Bozkır’ın Tezenesi Neşet Ertaş, ölümünün 11’nci yıldönümünde bir kez daha anılacak. Milas Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan anma programı Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği tarafından bir kez daha Milaslılarla buluşturulurken, Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu, bu seneki programın özel konukları olacak.

Büyük usta için anma programı 6 Ekim’de…
  • 25 September 2023, Monday 10:28

Kendi deyimiyle yoksulluğun tam da içine doğan, binbir zorlukla geçen yaşamı, duygularını döktüğü eşsiz şiirlerin dönüştüğü türküleri yıllardır dilden dile dolaşan, ‘Halkın sanatçısı’, ‘Bozkır’ın Tezenesi’ olarak bilinen Neşet Ertaş, ölümünün 11’nci yıldönümünde Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenecek programla anılacak.

Milas Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşecek olan program 6 Ekim 2023 Cuma günü saat: 20.00’de Atapark’ta, hava muhalefeti olması durumunda ise Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda Milaslılarla buluşacak.

Milas Türkü Dostları Kültür ve Sanat Derneği’nden yapılan duyuruda anma programının ücretsiz olduğu ve tüm Milas Halkının programa davetli olduğu belirtildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık