Büyükşehir’den Akgedik’ten Bodrum’a ilave su açıklaması

Geyik Baraı ve Çamköy kuyularından sonra Akgedik Barajı’ndan da Bodrum’a su verilmesiyle ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, Bodrum’a su verilirken, Milas’a su verilmesi amacıyla Akgedik’ten Çaltılık’taki Arıtma Tesisi’ne giden ve oradan Milas’a dağıtılan tesis kullanılmadan, yapılan ek su deposu ve içme suyu hattı yapılarak, Bodrum’a ek su verildi. Büyükşehir’in açıklaması şöyle:

Büyükşehir’den Akgedik’ten Bodrum’a ilave su açıklaması
  • 30 December 2023, Saturday 21:27

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri yaptığı içme suyu hattı ve deposu ile birlikte Akgedik Barajından Bodrum’a su verilmesini sağladı.

Yaşanan kuraklık nedeniyle Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Bodrum Geyik ve Mumcular Barajları kapatılmıştı. Bu nedenle MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Yarımadanın birçok farklı noktasında ek içme suyu çalışmaları yapıldı. Yapılan bu çalışmalarla birlikte birçok mahallede su sıkıntısı sona ererken bazı mahallelerde ise su sıkıntısı sürüyordu. Bu nedenle %50’nin üzerinde su stoğu bulunan Akgedik Barajından Bodrum’a su sağlanması için gerekli projeler hazırlandı.

Su Kesintisinin Önüne geçildi

MUSKİ tarafından hazırlanan projelerin izin süreçlerinin arından ilk kazma vurularak çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında MUSKİ ekipleri tarafından bölgeye yeni içme suyu hattı ve içme suyu deposu yapıldı. 28 personel 5 iş makinesi ile hızlı bir şekilde tamamlanan çalışmaların yanı sıra bölgede elektrik nakil hatları ve gerekli düzenlemeler yapıldı.

Çalışmanın sonucunda Bodrum’a Akgedik Barajından günlük 20 bin metreküp ilave su sağlanmaya başlandı. Geyik Barajından su alınamamasından kaynaklı su kesintilerinin önüne geçildi.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık