Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Cadde Esnafından “Kuraklık Kapıda, Sular Boşuna Akıyor” İsyanı

Milas’ın Emek Mahallesi Sanayi Sitesi 5. Cadde’de yaklaşık 10 gündür sokağa akan içme suyu, tepkilere neden oluyor. Cadde esnafı; “şikayet için aradığımızda; ‘duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz’ deniliyor ama aynı duyarlılığı yetkililer göstermiyor” dediler.

Cadde Esnafından “Kuraklık Kapıda, Sular Boşuna Akıyor” İsyanı
  • 20 October 2023, Friday 11:44

Tüm Türkiye’de olduğu gibi bölgemizde de kuraklık devam ediyor. Önce Mumcular, ardından ise Geyik Barajı’nın kapanmanın ardından Bodrum susuzlukla karşı karşıya kalırken, Milas da tehlikenin eşiğinde. Bodrum Belediyesi’nin ise üç tankerle yarımadanın farklı noktalarına su ulaştırdığı bu günlerde sanayi esnafı, Sanayi Sitesi 5. Cadde’deki patlak nedeniyle suyun boşa akmasından şikayetçi.

Yaklaşık 10 gündür akan ve çevreye yayılan suya müdahale edilmediğini söyleyen cadde esnafı, “Sokak üzerinde parke yola yayılan ve su birikintileri oluşturan patlak için MUSKİ’ye şikayette bulunduk. MUSKİ tarafından gönderilen ekip AYDEM’le görüşülmesi gerektiğini söyleyip geri gitti. Ekim ayının 5’inden beri günde en az iki kez arıyoruz, kaç defa aradık artık bilemiyoruz. Şikayet için aradığımızda aldığımız cevap; ‘duyarlılığınız için teşekkür ediyoruz’ deniliyor ama aynı duyarlılığı yetkililer göstermiyor. Nerdeyse 10 gün oldu, ilgilenen kimse yok. Susuzluk had safada olduğu bu günlerde bu suyun boşa akması sizce hak mıdır? Bu patlak nedeniyle yolların çökmesi de cabası” diyerek serzenişte bulundular.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis