Camide ''10 Kasım'' gerginliği!

10 Kasım’da cuma hutbesinde Atatürk'ü anmayan imama tepki gösteren vatandaşa cemaatten uyarı geldi. Cami içinde ikiye bölünen cemaatin, karşılıklı tartışma yaşadığı öğrenildi. 

Camide ''10 Kasım'' gerginliği!

10 Kasım Cuma günü cuma namazına giden bir vatandaş, hutbede Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün anılmaması üzerine imama tepki gösterdi.

Bugün Milas Hacıilyas Camii’nde farklı bir olay yaşandığını iddia eden cami cemaatinden bir vatandaş, gazetemize gelerek camide yaşanan olayları şöyle anlattı;

Hutbeyi bitirmek üzere olan imamı durdurmaya çalışan vatandaş, "Filistin’de ölen din kardeşlerimiz için dediniz, gaziler ve şehitlerimiz için de dediniz bunlar çok güzel ama bugün 10 Kasım, Cumhuriyet rejimini bize veren insanları, Atatürk ve silah arkadaşlarını neden söylemediniz" diyerek tepki gösterdi.

Yükselen bu sese cemaatten tepki gösterenler oldu. Cemaatten bazı kişiler, "Hutbeye müdahale etme sus. Sen kimsin de konuşuyorsun?" diyerek imamla tartışan vatandaşı uyardı. Ardından ikiye bölünen cami cemaatinden bazıları imamı kınayarak, Cuma namazını kılmadan camiden ayrıldı.

Duruma şahit olan ve vatandaşların cami içerisindeki bu durumuna üzülen vatandaş, “Camide kavga olur mu? Ben 67 yaşındayım ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum. İnsanlarımızın geldiği bu nokta beni çok üzdü. Camide siyaset olmaz” derken gözleri doldu.

İmamın ise bana gelen hutbe ne ise ben de onu okuyorum dediği iddia edildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık