CHP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI AHMET ARAS!

CHP Parti Meclisi, dün MYK toplantısı sonrası toplandı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren toplantı sonrasında bazı büyükşehir adaylarının da dahil olduğu 209 seçim çevresinin adayları açıklandı. Antalya’da Muhittin Böcek, Denizli’de Bülent Nuri Çavuşoğlu, Diyarbakır’da Cafer Pekdemir, Erzurum’da Atlıhan Atila, Sakarya’da Azize Çeroğlu, Trabzon’da Hasan Süha Saral ve Muğla’da Ahmet Aras, Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gösterildi.

CHP MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI AHMET ARAS!
  • 27 January 2024, Saturday 8:50

İlçeler düzleminde ise ön seçim yapılan Milas, Ortaca ve Ula Belediye Başkanları olarak önseçimde birinci çıkan isimler oldu. Milas Fevzi Topuz, Ortaca Evren Tezcan, Ula Mehmet Caner olarak atanırken, ön seçim yapılmayan ilçelerden Datça CHP’nin adayı ise Aytaç Kurt oldu. Diğer ilçelerle ilgili açıklama yapılmadı.

CHP Muğla’da büyükşehir için 10 aday adayı vardı. Ahmet Aras Bodrum için müracaat etmişti. Ancak Genel Merkez, sonradan Ahmet Aras’ı da anketlere sokmaya başladı ve dün akşamki parti meclisi kararına göre Ahmet Aras CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Kararın açıklanmasının ardından bir açıklama yapan Ahmet Aras, Muğlalılar için bir mesaj yayınladı. Ahmet Aras’ın mesajı şöyle:

 

“Değerli Muğlalılar merhaba.. Türk Silahlı Kuvvetleri çatısı altında; 4 yılı askeri lise, 4 yılı harbiye ve 21 yılı yöneticilik olmak üzere tam 29 yıl geçiren ve bu sürenin her gününde; vatanını satmak için değil, korumak için yaşamış bir Muğlalı olarak beni, önce hayata gözlerimi açtığım Bodrum’un "Belediye Başkan Adaylığına" layık görerek onurlandıran, bugün ise Muğla’mızın "Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı" ile gururlandıran Cumhuriyet Halk Partimize minnettarım.

 

Bilinmesini isterim ki, Bodrum’dan Dalaman’a, Datça’dan Fethiye’ye, Kavaklıdere’den Köyceğiz’e, Marmaris’ten Menteşe’ye, Milas’tan Ortaca’ya, Seydikemer’den Ula’ya ve Yatağan’a kadar, cennet Muğla’mızın her köşesini kendi evim gibi görmek, her Muğlalıyı öz ailemden biri olarak kabul etmek, iyi ve kötü günlerinde daima yanlarında olmak, haklarını korumak, vazgeçilmezim olacak.

 

Ayrıca, ormanlarımızı acımasızca katlederken, suyumuzu da gasp eden termik santralleri başımıza bela edenlere, kıyılarımızı ve tarım alanlarımızı betona boğmak isteyenlere, yüz yıllardır yaşadığımız toprakları adaletsiz, çifte standartlı kararlarıyla bizlere dar ederek, hayatımızı cehenneme dönüştürenlere karşı amansız bir mücadele içinde olacağım ve önceliği insan değil para olan bu zihniyeti engellemek için, yasal gücümü sonuna kadar kullanacağım.

 

Ülkemizin dünyaca ünlü doğal değeri olan cennet Muğla'mıza ve siz değerli Muğlalılara en üst düzeyde hizmet edebilme fırsatını borçlu olduğum Saygıdeğer Genel Başkanım Sayın Özgür Özel başta olmak üzere, PM Üyelerimize ve MYK Üyelerimize, yürekten teşekkür ediyorum.

 

Sevgi ve Saygılarımla..”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık