CHP Muğla Milletvekili Adayları Tanıtıldı

​​​​​​​Muğla CHP'den 28'inci Dönem Milletvekili Seçimi için aday gösterilen 7 isim, Menteşe'deki Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programla tanıtıldı.

CHP Muğla Milletvekili Adayları Tanıtıldı
  • 18 April 2023, Tuesday 10:56

Programda konuşan CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, "13. Cumhurbaşkanımzı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde, ülkemizde hak ve hukuku yeniden inşa etmek için hep birlkikte iktidara yürüyoruz. Muğlamızı Ankara'da temsil edecek adaylarımıza başarılar diliyorum. Yolları açık olsun" dedi ve önceki dönem milletvekilleri ile belediye başkanlarına çalışmaları nedeniyle teşekkür etti.

CHP 4. sıra adayı Selçuk Özdağ, programı nedeniyle tanıtım toplantısına katılamazken, milletvekili adayı 6 isim konuşma yaptı.

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI TEKER TEKER KONUŞMA YAPTI

7. sıradan aday gösterilen Salih Nazmi Büyükdöğerlioğlu, "Bu dönem listenin kritiğini yapacak bir dönem değildir. Bu dönem, el ele iktidara yürümemiz gerektiği bir günü yaşıyoruz. Şahsi ikbal peşinde olmadığımızı göstermeliyiz. Ancak o zaman CHP'ye hizmet etmiş oluruz. Sen ben demeden birlik içinde çalışmalıyız" dedi.

6. sıra milletvekili adayı Fatma Gebeş Çimen, "21 yılda ülkemizde bozulmadık hiçbir yapı kalmadı. Özellikle hukuk sistemi büyük yara aldı, adalet yok oldu. Toplumun mutlu olmadığı çok açıktır. 14 Mayıs günü söz veriyoruz. Kazanacağız" diye konuştu.

5. sıra milletvekili adayı Mehmet Demir, "İnancımız sonsuz. En az 5 milletvekili çıkaracağız. Buna inanıyoruz, güveniyoruz. Ben örgütüme güvenerek yola çıktım. 35 yıldır bu örgüte hizmet ediyorum. 1 35 yıl daha hizmet etmeye varım. Küskünlükleri, kırgınlıkları ortadan kaldıracağız. Bizim Kemal Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı olarak görmekten başka bir isteğimiz yok. Bizim seçilip seçilmememiz önemli değil. Biz bu yola belediye başkanı, milletvekili olalım diye çıkmadık. Her zaman siyasetin içinde olacağız. Kimse örgütten büyük değil" dedi.

3. sıra milletvekili adayı Süreyya Öneş Derici, "Değişim hepimizin hücrelerinde başladı. Değişiyoruz ve geliyoruz. İlk hedefimiz, Kemal Kılıçdaroğlu'nu Çankaya'ya uğurlamak olacak. Ardından meclise kanun yapıcı olarak gireceğiz. Türkiye'yi eski gücüne kavuşturmak için çok çalışacağız" ifadelerini kullandı.

2. sıra adayı Gizem Özcan, "Bu bayrağı bu güne kadar taşımış olan milletvekillerimize emekleri için teşekkür ediyorum. Cumhuriyetin 100'üncü yılında partimizi iktidara taşıyacağız. 21 yıllık iktidar toplumun tüm kesimlerinde derin yaralar açtı. Bunu Muğla'daki yangınlar ve depremlerde gördük. Kuvayı Milliye ruhuyla bu zorluklara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Sana söz Muğla, Muğla hakkını alacak, kadınlar hakkını alacak" dedi.

1. sıra adayı Cumhur Uzun, "Ben bizim adımıza Cumhuriyet sevdalıları koydum. Cumhuriyet aşkıyla başlayan mücadele, bugünkü koşullardan çok daha zor koşullarda başlayan mücadeleyi bugün bizler veriyoruz. Bu çok önemli bir seçim. 16 Nisan 2017 tarihinde ucube sisteme evet denildi. O gün, Türkiye'de kötü günlerin başlangıcının ilk günü oldu. Bugün bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Kahrolarak geçirdiğimiz bir 5 yıl yaşadık. Ülkenin yine geleceğini çok etkileyecek bir seçime gidiyoruz. Gerçek bir cumhuriyet, gerçek bir halk iktidarı nasıl olur herkese göstereceğiz. Bu sistemle yaşadığımız en mutlu günümüz bu gün olur. Seçimi kaybetmenin nasıl bir sonuca neden olacağını hepimiz tahmin ediyoruz. Karamsar olmamamız gerekiyor. Yüzde 50'miz hazır. Sadece artı 1 kaldı. 14 Mayıs gününe kadar art 1'i bulmak için çalışacağız" diye konuştu.

MUĞLA'DA MİLLET İTTİFAKI SEÇİM OFİSİ AÇILDI

CHP Muğla Milletvekili adaylarımızın tanıtım toplantısının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim sürecinde çalışmalarını yürütmek üzere Millet İttifakı Muğla İl Temsilcileri tarafından 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu Muğla Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Açılışa Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar, CHP Muğla İl Başkanı Hüseyin Erol, DEVA Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay, Gelecek Partisi Muğla İl Başkanı Selahattin Kayaman ve Saadet Partisi Muğla İl Başkanı Cebrail Tümenci, ilçe başkanları, milletvekili adayları, partililer katıldı.

Açılışa katılan millet ittifakı il başkanları birer konuşma yaptı ve 14 Mayıs’ta Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13.Cumhurbaşkanı seçileceği işaret edildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık