CHP’de Aday Adayı Geçidi Yaşandı

CHP’de Milas Belediye Başkanlığı ve belediye meclis üyeliği için adaylık başvuru süresi bugün sona eriyor. Son başvuruların alındığı parti binasında başkan adaylarından Fevzi Topuz ve Halil Mutlu neden aday olduklarını açıklamalarının ardından bugün de sırasıyla Suat Özcan, Mehmet Ateş, Servet Evran, Fahrettin Üstün ve Mehmet Günlük açıklamalarını yaptı.

CHP’de Aday Adayı Geçidi Yaşandı
  • 05 December 2023, Tuesday 15:06

İlk konuşmayı yapan CHP Milas İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, “Bugün saat 17.00 itibari ile aday adaylığın başvuru süreci partimizin açısından sona eriyor.” diyerek, “Durmadan yılmadan gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu noktada aday adaylığı süreci bugün sona eriyor. Partimize başvuru yapan tüm meclis üyesi aday adaylarımıza, tüm belediye başkan aday adaylarımıza çıktıkları bu yolda bize omuz ve güç verdikleri için hepsine medeni cesarettin dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

“HEPİNİZ BABA EVİNE HOŞ GELDİNİZ.”

“Görüyoruz ki Milas’ta CHP güçlü örgüt, güçlü Türkiye anlayışını yerleştirmiş durumda. Milas’ta yerel seçimlerde CHP’nin bayrağını en üste taşıyacak belediye başkanı ve meclis üyesi aday adaylarımız bilgi ve birikimleri ile bu olanağı bizlere sağlayacak.” diyen Çetinkaya, sırasıyla aday adayı olarak bugün parti binasında açıklama yapacak isimleri okudu. 

Çetinkaya, “Aday adaylarımız partimize resmi olarak başvurularını yapmışlar, bugün de aday adalığı için konuşmalarını gerçekleştireceklerdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını bu kadrolarımızla, bu örgütümüzle en yükseğe taşıyacağımıza inancım tam. Hepiniz baba evine hoş geldiniz.” dedi.

 

Bugün saat 16:30’da Muğla CHP İl Başkanlığı’nda Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için açıklama yapacak olan Belediye Başkanı Muhammet Tokat da aday adaylarına başarıları dileyerek kısa bir konuşma yaptı.

TOKAT PARTİLİLERİ ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASINA DAVET ETTİ

Başkan Tokat, “Aday adayı olan arkadaşlarımızın adaylık açıklamalarını dinleyeceğiz. Bugün çok önemli bir gün Dünya Toprak Günü, Dünya Mühendisler Günü, Türk Kadınına Seçme ve Seçilme hakkının verildiği gün. Böylesine önemli bir günde sizlerle birlikte burada toplanmış olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağı. Tüm mühendislerimizin gününü kutluyorum. Kadınlarımızın özellikle medeni ve siyasi haklarını alması noktasında çok önemli bir dönüm noktası olan bugün, kadın mücadelesine emek vermiş ve hayatlarını kaybetmiş herkesi saygı ve hürmetle anıyorum. Dünya kadınların çok öncesinde zirveye taşımış ve onlara her türlü hakkı vermiş, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü de yine saygı ve hürmetle anıyorum. Meclis üyeliği ve başkanlık için aday adayı olan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Aday adayı arkadaşlarımızın medeni cesareti ve görev aşkı, siz değerli partililerimizin örgüt ve seçim süreçlerindeki ilkelerinize bağlılığı, bu gördüğümüz güzel tabloyu ortaya çıkardı. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Belediye meclisi toplantısı için ayrılıyorum.” diyerek, tüm partilileri Muğla’da yapacak olduğu aday adaylığı açıklamasına davet etti.

Başkan Tokat konuşmasının ardından bugün açıklama yapan adayları ile birlik selamı verdi.  

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık