CHP’den Milas Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Servet Evran: “NE YAPARSAK HALKIMIZ İÇİN, HALKIMIZLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

CHP’den Milas Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Servet Evran: “NE YAPARSAK HALKIMIZ İÇİN, HALKIMIZLA BİRLİKTE YAPACAĞIZ”
  • 18 November 2023, Saturday 13:45

Halen Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Milaslı Mali Müşavir Servet Evran, 2024 Martında yapılacak yerel seçimlerde CHP’den Milas Belediye Başkanı olmak için aday adaylığını açıkladı.

18 Kasım Cumartesi günü MİTSO Lokali’nde Milaslı gazetecilerle kahvaltıda buluşan Servet Evran, “sizlerle buluşmadan önce Sayın ilçe başkanımızla görüşerek, ilçe yönetim kurulumuzla dün bir araya gelerek, aday adaylığımız konusunda örgütümüzü bilgilendirdim. Biliyorsunuz ilçe binamızda genişletme çalışması sürüyor. Bugün, aday adaylığımı sizlerle paylaşıyorum, ama ilçe binamızdaki tadilat bittikten sonra, ilçe binamızda aday adaylığımızı tekrar Milaslı hemşehrilerimizle paylaşacağız” dedi.

Sorulan bir soru üzerine ise, kendisinin de geçmişten beri partide her kademede adayların ön seçimle belirlenmesini savunduğunu belirterek, en doğru sonucun böyle çıkacağını hatırlatarak, “halkımızın bilgeliği ve ferasetinin altını kalınca çizmek istiyorum” dedi.

Evran, neden Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu da şöyle açıkladı:

“Cumhuriyetimizin 100.yılının Ülkemize adalet, özgürlük ve demokrasi getirmesini temenni ediyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını saygıyla, minnetle anıyorum.

Bildiğiniz gibi Muğla ve Milas’ın geleceği için son derece önem arz eden yerel seçimler yaklaşıyor.

Uzun süredir üzerinde düşündüğüm ve hayalini kurduğum;

Çağdaş, Aydınlık ve Modern bir Milas projesi var.

Gerek halkımızın talepleri, gerekse geleceğin Milas’ı için kurduğum hayal;

Beni, doğup büyüdüğüm şehre, Milas’ımıza hizmet etmek için yerel seçimlerde görev talep etmeye, sorumluluk almaya itmiştir.

Milas sevdalısı bir kardeşiniz olarak, Milas Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığımı açıklıyorum.

Neden mi Adayım?

Milas’ımızın sorunlarına çözüm üretmek için, Milas’ımızın kadını, erkeği , genci, yaşlısı, esnafı, işçisi, köylüsü  gülsün diye adayım,

Neden mi Adayım?

Her karışı cennet olan Milas’ımızın havasına, suyuna, kuşuna, böceğine ... doğasına, sizler adına sahip çıkmak için adayım

Neden mi Adayım?

Geçmişten gelen tarihsel ve kültürel zenginlikleri ile geleceğini hep beraber planlayarak, Milas’ımızı marka şehir yapmak için adayım, Ve en çokta her yanı ayrı güzel memleketim Milas’ı AYDINLIK BİR GELECEĞE TAŞIMAK İÇİN ADAYIM.

Önümüzdeki yerel seçimler Milas’ımızın gelecek mücadelesi olacaktır.

Bu mücadele yolunda eğer parti örgütümüz bana adaylık görevini verir, halkımız da iradesini benden yana kullanır ise; durmadan, yılmadan, yorulmadan Milas için, halkım için, hemşehrilerim için çalışacağım.

Sözlerimi fazla uzatmadan, halkımın bilgeliğinin ve ferasetinin, altını çizerek bitirmek istiyorum.

Milas halkı kendisini yönetebilecek iradeye, bilince ve karara sahiptir.

Ne yapacaksak halkımız için, halkımızla beraber yapacağız !”

İLÇE BAŞKANI TÜZE ÇETİNKAYA: RESMİ ADAYLIK SÜRECİ SALI GÜNÜ BAŞLAYACAK..

Servet Evran’ın aday adaylığı açıklamasına katılan CHP İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya da, bütün aday adaylarına başarılar dilediğini belirterek, sorulan sorular üzerine, “Resmi aday adaylığı başvuruları Pazartesi-Salı günü başlayacak. Büyüşehir’de aday nasıl belirlenecek, henüz belli değil, ama ilçelerde, tabanın taleplerine uyulacak. Bizim de talebimiz resmi ön seçim değil, ama, üye bazında sandık konarak temayül yoklaması şeklinde adaylarımızı belirlemek. Bunu aday adaylarıyla ve üyelerimizle danışarak belirleyeceğiz” dedi.

ÇEVRE DUYARLILIĞI..

Sorulan bir soru üzerine, eğer başkan olursa tavrının, şimdiye kadar da hep olduğu gibi çevreden ve doğadan yana olacağını belirten Servet Evran, fosil yakıtları insanlığın artık terketmesi lazım geldiğini belirterek, “çok vasat bir hayatı çok pahalı yaşamak zorunda kaldık” diyerek, kendisinin başkanı olduğu Muğla SMMMO’nın hazırlattığı bir raporu, “9 Aralık’ta Akbelen’de açıklayacağız” dedi.

SERVET EVRAN KİMDİR?

Esnaf bir babanın ve ev hanımı annenin iki çocuğundan birincisi olarak 1968 yılında Milas’ta doğdu.

Öğrenim hayatına Milas Atatürk İlkokulu’nda başladı. Ortaokul ve lise öğrenimini Muğla Turgut Reis Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu.

1995 yılından bu yana Milas’ta Mali Müşavir olarak çalışmaktadır.

Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Milas İlçe Temsilciliği, Danışma Meclisi Üyeliği, Haksız Rekabet Kurulu Üyeliği, TÜRMOB Birlik Delegeliği, Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Sekreterliği, Ege Odaları Platformu Dönem Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur. Türkiye Çağdaş Demokrat Mali Müşavirler Platformu Meclis üyesi olup, Ege Odaları Platformu’na da Dönem Başkanlığı yapmaktadır.2019 yılından bu yana Muğla Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Evli, ikisi kız biri erkek üç çocuk babasıdır.

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık