CHP’nin Salı Toplantısında ‘Değişim’ Rüzgarı..

CHP Milas İlçe örgütünün Salı toplantıları meşhurdur. Yıllardır, her Salı, Arastapark’ta toplanan partililer, ilçe binasında günün sorunlarını tartışırlar, ilçe başkanı, belediye başkanı, milletvekillerinin bilgilendirmelerini dinler, görüşlerini söylerler..

CHP’nin Salı Toplantısında ‘Değişim’ Rüzgarı..
  • 25 October 2023, Wednesday 9:44

24 Ekim Salı günkü CHP toplantısı da son derece kalabalıktı. İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, eski milletvekilleri Fevzi Topuz, Nurettin Demir, Suat Özcan da oradaydılar. CHP Milas ilçe örgütünün üç de misafir CHP’li belediye başkanı vardı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın ve Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu.

Önce Ankara ziyaretleri hakkında partililere kısa bir bilgilendirme yapan İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya, misafirlerini tanıttı partililere. Daha sonra Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “ben bugün çalışmalarımız konusunda konuşmayacağım, konuk belediye başkanlarımıza sözü vermek istiyorum” dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay sözüne, “Yoldaşlarım, iki selam getirdim sizlere. Biri Karşıyaka CHP ilçe örgütündeki arkadaşlarımızın” dedikten sonra, partinin son seçimlerde yine kazanamamasının nedenleri konusundaki görüşlerini aktardı ve parti üyelerinin, adayların belirlenmesi konusundaki tüzük hükümlerine rağmen, gerek adayların gerekse çalışma yöntemlerinin belirlenmesinde söz sahibi olmamasının partiyi büyük sıkıntıya soktuğunu, pek çok yerde partinin neredeyse yok düzeyinde olduğunu, bunun partinin dinamiğini olumsuz etkilediğini belirterek, mesela son seçimde İzmir’de milletvekili adaylarının genel merkezce belirlendiğini ve buna hem kendisinin hem de partililerin karşı olduğunu, İzmir’de yapılan miting alanında, o sıcakta Genel Başkanlarını dinlemeden önce yarım saat Ahmet Davutoğlu’nu, sonra da Temel Karamollaoğlu’nu dinlemek zorunda kaldıklarını belirterek, bunu partililerin kabul edemediğini vurguladı. Genel Merkezin anlayışının kökten değişmesi gerektiğini düşündüklerini belirtti. Sonra da, “sizlere getirdiğim ikinci selam, Özgür Özel’in selamıdır. Parti politikalarında önemli bir değişim gerektiği anlayışının temsilcisi olarak Genel Başkanlığa aday olan Özgür Özel arkadaşımızın temsilcileri olarak bugün sizlere, bu değişim hakkında bilgilendirme yapmak için burdayız” diyerek, daha ayrıntılı olarak, neden parti politikalarında bir değişim gerektiğini anlattı.

Daha sonra söz alan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın da, bütün anlatılanlara katıldığını belirterek, kendi bölgesindeki durumla ilgili bilgi verdi ve partide değişim için Milaslılardan destek istedi.

Konuşmaların sona ermesi sonrasında Muhammet Tokat kısa bir konuşma yaparak, konuk belediye başkanlarına teşekkür ettikten sonra, bu değişim isteğinin önemli olduğunu belirterek, geçtiğimiz seçim döneminde Muğla’da üyelerle ön seçim yapan tek ilçenin Milas olduğunu vurguladı. Bütün ilçelerde ön seçim anlayışının yerleşebilmesi için bir anlayış değişikliğinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

Daha sonra, toplu bir fotoğraf çekilerek, konuk belediye başkanları Muğla’ya uğurlandı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık