Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapıldı

Cumhur İttifakı Milas Belediye Başkan Adayı Rüştü Yiğitkaya, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kadar çalışmalarını koordine edeceği Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başkan Adayı Yiğitkaya; “Devletin, dört dörtlük yaptığı bir hastaneye, giriş-çıkışını sağlayacak bir kavşağı dahi yapamayan bir anlayışa artık dur demenin zamanı gelmedi mi?  Gelin hep birlikte bu talihsizliği değiştirelim. 1 Nisan sabahı Milas’ı birlikte yönetelim, geleceğe birlikte taşıyalım” derken açılışa katılan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın ise; yine MUSKİ’deki, AYDEM’deki şikayetlere değinerek, diğer konulardaki rahatsızlıkları, eksiklikleri de not ettiklerini söyledi.

Cumhur İttifakı Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı yapıldı
  • 17 February 2024, Saturday 9:52

AK Parti’nin Milas Belediye Başkan Adayı Rüştü Yiğitkaya’nın Hacıilyas Mahallesi Menteşe Caddesi üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına; Muğla Milletvekili Yakup Otgöz, önceki dönem İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, eski dönem Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, MKYK üyesi Yelda Gökçen,  İttifak Ortağı MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat, AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP Milas İlçe Başkanı Tunahan Ongun, ittifak ortağı her iki partinin Muğla ve Milas ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, ilçedeki sivil toplum kuruluşları, oda ve derneklerin başkan ve yöneticileri, çok sayıda mahalle muhtarı ve partililer katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programında sırasıyla AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP Milas İlçe Başkanı Tunahan Ongun, MHP Muğla İl Başkanı Oğuz Akarfırat ile AK Parti Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Akercan kısa birer konuşma yaptı.

“MİLAS’A BAKTIĞINIZDA, ÇÖP BURADA, ÇUKUR BURADA, HİZMET YOK”

Akercan’ın ardından önceki dönem Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan kürsüye gelerek, kalabalığı coşturan bir konuşma yaptı. Gökcan; “Bundan 5 yıl önceki seçimlerin öncesinde Milas’a çok defa gelip gittik. Milas’ın kaybedecek 5 yılı yok demiştik. Maalesef az bir oy ile Milas’ı kaybettik. Bu 5 yıl içinde Milas neleri kaybetti şöyle bir düşünün. Bildiğiniz gibi 2019’da Muğla’nın 13 ilçesinden 7’sini AK Parti Belediyeciliği ile buluşturduk. Komşu ilçeniz Yatağan’ın çehresi değişirken Milas’a baktığınızda, çöp burada, çukur burada, hizmet yok, hiçbir şey yok. Milas’ın 5 yılı gitti. Peki bu sefer kaybedecek bir 5 yılımız var mı? Yok. Yani bu sefer işi, ehline vereceğiz. Geçen dönem Muğla’daki 7 belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadığı her türlü hizmeti merkezi hükümetten alarak kendi bölgesine taşıdı. CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Milas’a 5 yılda sadece turistik gezi amaçlı geldi. Onun dışında başkanı Milas’ta göremedik” dedi.

"RÜŞTÜ BAŞKANLA MİLAS, HER TÜRLÜ HİZMETİ ALACAK"

Gökcan’ın ardından bu kez yine önceki dönem Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir kürsüye geldi ve şunları söyledi:

“10 yıl belediye başkanlığı, bir dönem de milletvekilliği yapmak nasip oldu. Bu dönem bize, ağabeylik yapma görevi düştü. Rüştü başkan siyasete yıllarca emek vermiş bir kardeşimiz. Her defasında küçük nüans farkıyla kaybetti ama bu dönem Rüştü başkanla Milas, her türlü hizmeti alacak.”

"ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI"

Demir’in ardından kürsüye bu kez Muğla Milletvekili Yakup Otgöz geldi. Otgöz, 9 yıl Seydikemer Belediye Başkanlığı’nı yaptıktan sonra milletvekili olduğunu belirterek; “Başkanlık yaptığım dönemde Seydikemer gerçekten bir köyü andırıyordu. Merkezi hükümetten aldığımız hizmetlerle bugün Muğla’nın en modern ilçelerinden birine dönüştü. Şimdi önümüzde bir yerel seçim var. 5 yılda bir geliyor. Muğla’nın tüm ilçelerini gezmiş bir vekil olarak Milas’ı, Milas’ın köylerini de gezdik. İnanın ihtiyaçlarınız çok fazla. İktidarla buluşma zamanı geldi, geçiyor. Eğer önümüzdeki 5 yıl da geçerse kimse kusura bakmasın, haydi eyvallah dersiniz. Geri dönüş yok. Zaman birlik ve beraberlik zamanı… Dargınlık, kırgınlık değil, tek yumruk olma zamanıdır. Biz son 10 yılda Büyükşehir Belediyesi’nin ne yaptığına bakmayacağız. Biz önümüzdeki 5 yılda ne yapacağız, ona bakmalıyız” dedi.

“GELEN BİR DOĞALGAZI HALKIMIZIN HİZMETİNE SUNAMAYAN BECERİKSİZ YÖNETİM”

Milletvekili Otgöz’ün ardından ailesiyle kürsüye gelerek partilileri ve vatandaşları selamlayan Cumhur İttifakı’nın Milas Belediye Başkan Adayı Rüştü Yiğitkaya konuşmasında şunları söyledi:

“Siyaset omurgalı insanların işidir. Siyaset, insana hizmet için yapılan bir iştir. Politika ayrı, siyaset ayrıdır. Siyasetin asıl amacı bulunduğu bölgeye hizmet etmektir. İnsan, siyasetin malzemesi değil, insan siyasetin özüdür. Milas, geçmişte uygarlıklara başkentlik yapmış bir kent ancak bugünkü durumunu şöyle hafızlarımızdan gözlerimizin önüne getirelim. Bugünkü Milas’ın yolunda yol yok, trafiğinde trafik yok, geçmişte Milas ile özdeşleşen pazaryerini derseniz, geçmişten izi yok. Milas’ın girişinde bir baraka görünümünde bir otobüs terminali var. Bunlar bizlere yakışıyor mu? Yakışıyorsa takdiri sizlere bırakıyorum.

Doğalgaz olayı bir bilmeceye dönüştü. Gelen bir doğalgazı halkımızın hizmetine sunamayan beceriksiz bir yönetim var. Bodrum’u besleyen çiftçilerimiz, Pazar esnafımız sebze-meyve almak için gece yarısı yollara düşerek başka illere gidiyor. Milas’a modern bir sebze-meyve hali yakışmıyor mu? Yakışmıyorsa takdiri size bırakıyorum.

Yol, parke, temizlik gibi işler belediyelerin asli görevleridir. Bunları bir kenara bırakıyorum. Yıllardır bir imar planı değişikliğini yapamadılar. Köyleri, mahalleleri yaşanacak bir hale getiremediler. Geçmişi olan, tarihi birikimi olan bir Milas diyoruz. Çevrenize bir bakın. Yıkılmak üzere tarihi binaları görüyoruz. Bunları restore etmeyi beceremediler. Eğer 31 Mart’ta yetkiyi bize verirseniz, o binalar restore edilecek ve butik otele dönüştürülerek Milas ekonomisine ve Milas kültürüne kazandırılacak.

Bugün Milas’ın tam ortasından geçen bir Balavca Deresi’ni hepimiz biliyoruz. Bugüne Balavca Deresi; sineğin, kokunun, çöpün merkezi haline geldi. Resmen Milas’ı sağlık açısından tehdit ediyor.

Devletin, dört dörtlük yaptığı bir hastaneye, giriş-çıkışını sağlayacak bir kavşağı dahi yapamayan bir anlayışa artık dur demenin zamanı gelmedi mi?

Elbette tarihimize sahip çıkacağız. 2 ve 3’ncü derece sit alanlarını imar planı değişikliği ve ilgili kurumlarla yapılacak ortak çalışma ile Anıtlar Kurulu’nu olumsuz anlamda bu kentin başına bela olmaktan kurtaramayan bir belediyeden kurtulma zamanı gelmedi mi?

Milas’ı çevreleyen dağlardan elde edilen madenler nedeniyle her gün tozunu yutuyoruz. Madeni taşıyan maden kamyonları yüzünden kent trafiği keşmekeş bir durumda ve sadece o bölgedeki bir avuç insana faydası dokunuyor. Çünkü o madenler yurtdışına ihraç ediliyor. Tamam ülkemiz döviz kazanıyor fakat neden Milas’a bir seramik fabrikası yapılarak yüzlerce gencimiz istihdam edilmiyor? Yetki bize verilirse, seramik fabrikası sahipleriyle görüşülerek en az 5 bin kişinin istihdam edileceği bir fabrika sözü veriyorum.

Kısaca 1989’dan bu yana yani 35 yıldır bu kenti yöneten zihniyet sayesinde Milas, halen yerinde sayıyor. Yerinde saymakla kalmıyor, adım adım geriye götüren bu zihniyet, Milas’ın bu halde olmasının sebebidir.

Bu nedenle diyoruz ki; tutun elimizi, birlik ve beraberlik içinde olalım. Milas Belediyesi’ni hep birlikte yönetelim. Milas Belediyesi bir siyasi partinin, belirli bir grubuna hitap eden bir kurum olmasın. Milas Belediyesi belirli kişilerin kapısını açıp girdiği bir kurum olmasın. Milas Belediyesi; tüm Milas’ın, bütün vatandaşları kucaklayan, hiçbir siyasi görüşü ayırt etmeden herkese eşit hizmet götüren bir belediye olsun.” diyerek Milaslılardan yetki istedi.

“MUĞLA’YI AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİYLE BULUŞTURMAK ZORUNDAYIZ”

Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı için düzenlenen programda son konuşmayı Cumhur İttifakı’nın Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın yaptı. Ayaydın, son 10 yılda Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planı değişikliği yapılmadığı için vatandaş kaçak yapıya yönelmiş; ruhsatsız, temelinde ne kadar demir, çimento kullandığı belli olmayan, statik hesapları bilinmeyen binaların yapıldığını belirterek; “Önceliğimiz hemen imar planında yapılması gereken değişikliği yaparak binalarımızı kayıt altına alacağız. Bunu yaparken paydaşımız olan Mimarlar Odası, Harita Mühendisleri Odası, Jeoloji Mühendisleri Odası, Çevre Mühendisleri Odası ile ortak çalışarak yapacağız. Çünkü Muğla fay hattında olan bir il. Dolayısıyla bugünden tezi yok gerekli önlemlerin alınması gerekiyor. Muğla merkezi ve tüm ilçeleri gerçek belediyecilikle, AK Parti belediyeciliğiyle buluşturmak zorundayız” derken, yine MUSKİ’deki, AYDEM’deki şikayetlere değindi.

KAYA’YA ROZETİNİ AYAYDIN TAKTI

Son dakika kararıyla bir gün önce DEVA Milas İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden ve AK Parti’ye katılma kararı veren İlyas Kaya da tören sırasında parti rozeti takıldı. Kaya’ya rozetini AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın taktı.

Yapılan konuşmaların ardından Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılış kurdelesi kesildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık