Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da toplu açılış törenine katıldı

​​​​​​​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Menteşe’de Atatürk Bulvarı'nda, aralarında Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin de bulunduğu Marmaris - Datça Yolu ve Bodrum Devlet Hastanesi ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Muğla’da toplu açılış törenine katıldı
  • 16 January 2023, Monday 10:19

Muğla’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı yakından görebilmek için saatler öncesinden meydana gelen vatandaşlar, soğuğa aldırmadan meydanları doldurdu.  

Belirlenen giriş noktalarında sabahın erken saatlerinde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, 14 Ocak Cumartesi günü saat 13.00’da başlayacak program için miting alanına akın eti.

BAKANLAR EŞLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muğla’daki açılış programına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan da eşlik etti.

“İSTİKLALİMİZE VE İSTİKBALİMİZE GÖZ DİKENLERİN TAMAMININ DA HAKKINDAN GELDİK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, “Muğla’nın her karış toprağında izimiz var, emeğimiz var. Hamd olsun. Muğla’mız tarımı ile turizmi ile ticareti ile bu emeklerimizi üretime, istihdama, kazanca dönüştürme konusunda çok başarılı. Geçtiğimiz 7 yılda ülkemizin alt ve süt yapısına kadar Türkiye 100’üncü yılı hazırlıklarını önemli ölçüde tamamlamanın huzuru ile huzurunuzdayız. Şimdi daha büyük hedeflerle daha büyük özgüvenle yönümüzü geleceğe yönelttik. Bundan 12 yıl önce 2023 hedeflerimizi ilk açıkladığımızda zihinleri geri kalmışlık ve faşizm kafalılar bizi küçümseme ve alaya almışlardı. Hep yaptıkları gibi. 2023 hedeflerimiz için ‘yapamazsınız’ diyorlardı. Bu onlar için bir hezeyandır. İstiklalimize ve istikbalimize göz dikenlerin tamamının da hakkından geldik. Kendi milletinden umudunu kesenlerin ülkemizin kutlu yürüyüşünü engellemek için sergiledikleri kepazeliklerini Cumhuriyet’in 100’üncü yılına gururla coşkuyla girdiğimiz bir döneme ulaştık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında şu başlıklar yer aldı:

“SAKARYA’DAKİ YATIRIMLARIMIZI SABOTE ETMEK İSTEDİLER”

“Bay Kemal, İşte Sakarya Arifiye'de bu ordunun başkomutanı, Tayyip Erdoğan ne yaptı orada? Fırtına Obüslerinin teslim törenini yaptı. Senin hayatında, senin aklında böyle bir şey var mı, böyle bir şey yapabilir misin? Altay tanklarının teslimini yaptık Bay Kemal. Bunlarla ordumuz çok daha güçlü. Ordumuz bunlarla terör örgütlerini inlerine gömüyor Bay Kemal. Sen bunlarla uğraşmak yerine cezaevindeki teröristleri nasıl çıkarırız diye uğraşıyor ve vaat ediyorsun. Diyarbakır’da 51 vatandaşımızın ölümüne neden olan Demirtaş değil miydi? Bu millet sana bu yolu açmaz. Bu millet terörden beslenenlere, kan emicilere bu ülkede yol vermez. Ben milletime güveniyorum ve inanıyorum. Ve bu yolda el ele, omuz omuza yürüyeceğiz. Hak ve özgürlük denilince milletimiz ile el ele olacağız. Kan emicilerle olmayacağız. Sakarya’daki yatırımlarımızı sabote etmek için yapmadıklarını bırakmadılar. Şerefli komutanlarımızı hedef aldılar. Muğla’dan tüm milletime me sesleniyorum ve soruyorum. Her gün sınırlarımızı taciz eden Yunanistan’a, elinde 10 binlerce masumun kanı olan PKK’ya, ülkemizin son yıllardaki en büyük ihanet çetesi FETÖ’ye ve Türk düşmanlarına gösteremediği tepkiyi ordumuzun komutanlarına fütursuzca kötüleyen birisi Bu ülkenin siyasetçisi olabilir mi? Bu ülkenin ve milletin hangi menfaatini bunlar savunabilir, hangi hedefini hayata geçirebilir? Bunlar Sakarya Arifiye’deki atıl fabrikanın bu ülkenin en önemli tesislerden birisi olmasından rahatsızlar. Karasından, havasından, siberine kadar her alandan rahatsızlar ve tahammül edemiyorlar.

“ÜLKE SINIRLARI İÇİNDE VE DIŞINDA TERÖRİSTİN BAŞINI EZEN TÜRKİYE FOTOĞRAFINDAN RAHATSIZLAR”

Bunlar terörü sınırları içinde bitirmekle kalmayıp ülke sınırları dışında da mücadele eden teröristlerin başını ezen Türkiye fotoğrafına dayanamıyorlar. Bunlar küresel kriz karşısında diz çökmeyen bir ülkeyi kaldıramıyorlar. Darbecilerin kendilerine altın tepside sunacağı bir ülke hayali ile geçiyor bunların yaşamı. Ülkenin başına böyle çöreklendiler. Rahmetli Özal'ı bin bir yalan ve iftira ile çıkartıp ülkenin başına böyle musallat oldular. İktidara geldiğimiz ilk günden itibaren bize de aynısını yapmak için çok uğraştılar. Daha büyük hizmetler kazandırmak için harcamamız gereken vaktimizin bir kısmını bunlarla mücadele etmek zorunda kaldık. Ne yaparlarsa yapsınlar, kendi insanlarının mücadelesini destek olmadılar. Yeni oyunlar peşinde koşuyorlar. Bir masa kurmuşlar etrafındaki herkesten ayrı ses çıkıyor. Herkes ayrı baş çekiyor. Herkes ayrı hesap yapıyor. Ya bunlar Anayasayı da bilmiyor. Nasıl oluyor da ‘hemen seçime gideriz’ diyor. Bunların ‘Allah bir’ dediğine inanın, başka hiçbir şeye inanmayın. Kardeşlerim masanı altında üstünde sakladıkları gözükmeyen ortakları ayrı telden çalıyor. Ortada hol yok, yumurta yok. Bunların ülkenin ve milletin iyiliğini istedikleri bir tek şey yok.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasını sonunda Muğla’da yapımı tamamlanan sağlık, spor, eğitim, ulaşım, enerji ve kamu yatırımların açılışı gerçekleştirdi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis