Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası yat yarışları takvimi belli oldu

​​​​​​​Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı kapsamında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından düzenlenen Cumhurbaşkanlığı 3’üncü Uluslararası Yat Yarışı’nın basın toplantısı AKM’de gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası yat yarışları takvimi belli oldu
  • 23 Mayıs 2022, Pazartesi 12:10
 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ve 4 yarıştan oluşan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın 2022 takvimi ve rotası belli oldu. İlk yarış olan Halikarnas Kupası 25 Mayıs’ta Marmaris’ten start alarak 190 deniz millik çok zorlu bir rotanın tamamlanmasıyla 27 Mayıs’ta Bodrum’da sona erecek. 28 Mayıs’ta Bodrum Kalesi’nde gerçekleştirilecek ödül töreni ile ilk yarışın kazananları kupalarına kavuşacak.

Şampiyonanın diğer üç yarışı ise 28 Ekim Mavi Vatan Kupası, 29 Ekim Cumhuriyet Kupası ve 30 Ekim Barbaros Hayrettin Paşa Kupası olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek.

YARIŞLAR FARKLI SINIFLARDA GERÇEKLEŞECEK

Basın toplantısında konuşan İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü’nün sportif direktörü Engin Yuvaktaş ise yarışların teknik detayları ile ilgili bilgiler verdi:  “Bu yıl yapacağımız yat yarışlarını toplam 11 farklı sınıfta gerçekleştireceğiz. Bu sınıflar ana olarak yarış lisansı olan ve olmayanlar olarak ikiye bölünüyorlar. Toplam 11 sınıfta geçen yıl 90 olmuştu, bu yıl 100’ü aşar diye düşünüyoruz. Toplam 4 yarıştan oluşuyor. Bunu Formula 1’e benzetebilirsiniz. İlk yarış Muğla’da gerçekleşecek. 190 mil süren bir yarış. Diğer yarışlar ise 28-30 Ekim arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek. 28 Ekim’de Barbaros Hayrettin Kupası, 29 Ekim’de Cumhuriyet Kupası, 30 Ekim’de ise Mavi Vatan Kupası yapılacak. Halikarnas Kupası ilk yarışımız, açılış yarışımız. 25-27 Mayıs tarihleri arasında Muğla’da gerçekleşecek. Kadın yelken takımları ile üniversite takımlarına çok önem veriyoruz.”

Yarış hakkında detaylı bilgiye www.sailturkey.racing adresinden ulaşılabilir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık