Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Deprem Taraması’na Beçin de dahil edildi..

​​​​​​​İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi ve Milas Temsilciliği yetkilileri, Milas Belediyesi ile TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi arasında 01.09.2023 tarihinde imzalanan, “Milas İlçesi Mevcut  Yapı Stoku Envanterinin Oluşturulması ve Yapı Güvenliğinin Deprem Riski Açısından Değerlendirilmesi” ortak hizmet protokolü kapsamındaki çalışmalarına 07.12.2023 tarihinden itibaren Beçin Mahallesini de dahil ederek, çalışmalara devam ettiklerini bildirdiler.

Deprem Taraması’na Beçin de dahil edildi..
  • 08 December 2023, Friday 12:34

Protokol kapsamında açıklamalar yapan Proje Koordinatörü İnşaat Mühendisi Çağlar BACAKSIZ,  ‘Başladığımız günden itibaren tamamı inşaat mühendislerinden oluşan saha ekiplerimizin özverili çalışmalarıyla,13 merkez mahallemizde toplamda 7890 adet betonarme, 3510 adet yığma,1427 diğer (çelik, ahşap, prefabrik vb) olmak üzere, toplamda 12827 yapıya sokak taraması  yöntemi  ile temas etmiş bulunmaktayız. Bu yapıların görsel incelemeleri, fotograflamaları ve yazılıma veri girişleri tamamlandı.

Arşiv ekiplerimiz, bu yapıların şu ana kadar 3400 adedinin proje ve ruhsatlarını  belediye arşivinden bulup, kontrol ekiplerimize aktardı. Saha ekiplerinin verileriyle beraber arşiv verilerini de işledik ve bilim kurulundaki hocalarımıza aktardık. Halkımızdan gelen yoğun talep üzerine Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’ın talimatıyla çalışmalarımıza Beçin Mahallemizi de eklemiş bulunmaktayız.’ dedi.

Çağlar Bacaksız açıklamasında ayrıca, halktan saha ekiplerine gelen olumlu yaklaşım için teşekkür ederken, vatandaşlarımızın dağıtılan el broşürlerine rağmen soruları ya da talepleri olması durumunda, saha ekipleriyle ya da  İMO Milas Temsilciliği’ndeki koordinasyon ekibiyle iletişime geçebileceklerini söyledi.

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis