Doğal afet mağduru çiftçilerin borçları ertelenebilecek

​​​​​​​1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasında meydana gelebilecek doğal afetlerden etkilenildiğinin tespit edilmesi halinde çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesi/taksitlenmesi gerçekleştirilebiliyor.

Doğal afet mağduru çiftçilerin borçları ertelenebilecek
  • 19 Nisan 2021, Pazartesi 10:14

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, 28 Ocak 2021 tarihinde Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye verdiği soru önergesinde çeşitli nedenlerden dolayı (afet, fırtına malın elde kalması vb.) zarar eden üreticilere hükümetin destek olup olmayacağını sormuştu. Verilen soru önergesine gönderilen cevapta Bakan Pakdemirli; “1 Ocak 2020 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasında meydana gelebilecek doğal afetlerden etkilenildiğinin tespit edilmesi halinde çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan tarımsal kredi borçlarının ertelenmesi/taksitlenmesi gerçekleştirilmektedir” dedi.

Üreticilerin her zaman desteklenmesi gerektiğini söyleyen CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan; “Çiftçimizin her zaman yanındayız, sorunlarını yerinde tespit ediyor, onların çözülmesi için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi her zaman çiftçimizin ve üreticimizin yanındadır” dedi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık