‘Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu başladı

​​​​​​​Milas’ta yaşanan olaylar konuşuldu

‘Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu başladı
  • 26 August 2023, Saturday 14:59

Bu yıl 13.sü düzenlenen Milas Belediyesi Sanat Edebiyat günleri kapsamında, ‘Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu ilçemizin gözde sahil beldesi Güllük'te başladı.

13 yıldır Milas Belediyesi’nin organizasyonuyla Milaslı yazar ve şair Halim Şafak Şanlıdağ’ın moderatörlüğünde sürdürülen sempozyumların bu yılki ‘Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu, Güllük’te yapılıyor. 25 Ağustos Cuma günü Güllük Belediyesi önünde başlayan ‘Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın yaptığı açılış konuşması ile start aldı.

Başkan Tokat, “Edebiyat ve Milas’ Sempozyumu’nun 13.’sünü düzenliyoruz. Etkinliğimize katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Birbirinden değerli konuşmacılar, kitap, şiir ve anılarında yer alan Milas bölümleri hakkında katılımcılara kısa bilgiler aktardı.

İlk gün Metin Celal-Halikarnas Balıkçısı ve Fikret Adil’de Milas, Zeki Coşkun-Memetçik Memet: Evlatlarını Yer Bu Memleket’in yazarı, Milas’ta bir süre sürgün yaşamış Mehmet Başaran, Ahmet İlhan- Bir Mekan Şairi Olarak Nahit Ulvi Akgün, organizatörün moderatörlüğünü de yapan Halif Şafak da “Demokrat kalabalık” ve birlikte yaşama hakkında sunumlar yaptılar.

Etkinlik bugün yapılacak olan 2. oturum ile yine Güllük Çay Bahçesi’nde devam edecek. İki günlük sempozyumdaki bütün konukların konuşmaları, Halim Şafak Şanlıdağ tarafından hazırlanan Edebiyat ve Milas kitabında yer alıyor. Belediye yayınlarından çıkan kitaba, dileyenler, sempozyum alanından ücretsiz olarak ulaşabiliyorlar.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık