Eğitim Sen'in Muğla'dan başlattığı eylem sonuç verdi

Eğitim Sen Muğla Şubesi tarafından Twitter üzerinden 'Eğitim Emekçisiyim Aşı Olmadım' etiketi ile başlatılan eylem sonuç verdi. Şube Başkanı Birdal Savran, 'Mücadelemiz sonucunda bugün eğitim emekçilerinin bir kısmına daha aşı randevusu verilmeye başlandı. Unutulmasın; eğitim ve bilim emekçilerinin mücadelesi eşit ve özgür bir gelecek içindir' dedi. 

Eğitim Sen'in Muğla'dan başlattığı eylem sonuç verdi
  • 20 Mayıs 2021, Perşembe 9:47

Savran yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'Yüz binlerce eğitim emekçisinin aşılanmadığı gerçekliğini haykırmak, yaratılmaya çalışılan algı kampanyalarının bizim yaşamımızda hiçbir karşılığı olmadığını göstermek ve kamuoyunda farkındalık yaratmak için  sosyal medya üzerinden yapmış olduğumuz ‘Eğitim Emekçisiyim Aşı Olmadım’ kampanyası sonuç verdi. Mücadelemiz sonucunda bugün eğitim emekçilerinin bir kısmına daha aşı randevusu verilmeye başlandı. 
Ancak hala daha aşılanmayan çok sayıda eğitim emekçisi arkadaşımız var. Birimiz güvende değilsek, hiçbirimiz güvende değiliz. Sağlık hakkımız, öğrencilerimizin kamusal eğitim hakkı için yüz yüze eğitimin başlayabilmesi ve sürdürülebilmesi için tüm eğitim emekçisi arkadaşlarımız acilen aşılanmalıdır. Öğrencilerimizin, eğitim emekçilerinin, velilerin, halkın sağlık hakkı; öğrencilerimizin eğitim hakkı için mücadeleye devam edeceğiz. Eğitim emekçileri çaresiz değil. Kimse ses çıkarmasa da, sorumluluk almasa da haklarına ve sağlıklarına sahip çıkacak, öğrencilerinin eğitim hakkını da koruyacaktır. Unutulmasın; eğitim ve bilim emekçilerinin mücadelesi eşit ve özgür bir gelecek içindir.'

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık