El Emeği Ürünler Görücüye Çıktı

Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde ücretsiz açılan el sanatları kursunda yapılan el emeği göz nuru ürünler, düzenlenen dönem sonu sergisi ile beğeniye sunuldu.

El Emeği Ürünler Görücüye Çıktı
  • 10 October 2023, Tuesday 14:56

Bugün Milas Şehir Parkı’nda vatandaşların beğenisine sunulan ürünler kursiyerlerin yaklaşık olarak 2 aylık emeklerinin sonucunda ortaya çıktı. Dönem sonu sergisi gün boyu açık kalırken, kursiyerler tarafından el emeği hazırlanan örgü çantalar, hırkalar, tablolar ahşap boyama tepsiler gibi ürünler vatandaşlar tarafından ilgi gördü.

Dönem sonu sergisini ziyaret eden Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, kursiyerlerin ürettiği birbirinden özel ürünleri inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Belediyenin kadınlara verdiği hizmetlerden de bahseden Başkan Tokat, açıklamasını şöyle sürdürdü:

 “Milas Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve eğitmenlerimiz önderliğinde bir etkinlik var. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü belediyemizin en yeni müdürlüklerinden bir tanesi. Bence en önemli müdürlüklerimizin başında geliyor. Kursiyerlerimizin iki ay boyunca ürettikleri el emeklerinin bir yandan sergilenmesi yapılırken, bir yandan da müdürlüğümüz ile ilgili halkımızı bilgilendirmeye dönük çalışma yapılıyor. Gerekli müracaatlar alınıyor ve broşürler dağıtılarak, bilgilendirmeler yapılıyor.  Müdürümüz ve eğitmenlerimize, kursumuza katılan tüm kursiyerlerimize yürekten teşekkür ediyorum.

KADINLARIMIZA ÇAĞRIDA BULUNUYORUM

Yaşadığımız dönem, aile ve kadın için çok sıkıntılı bir dönem. Bu noktada kadınlarımızın başta psikolojik, maddi, manevi ve birçok alanda yardıma ihtiyaçları oluyor. Bu yardıma ulaşmaları her zaman mümkün olmuyor. Ekonomisi müsait olmuyor ya da kültürel anlayışına göre bu konuda motivasyon bulamıyor. Biz belediye olarak herhangi bir ücret talep etmeden kadınlarımızın zor anında her türlü yardımı kendilerine yapabilme adına teşkilat yapımız içinde böyle bir müdürlük oluşturduk. Şu anda kadın danışma merkezimiz, kurslarımız, kreşlerimiz ve sevgi evimiz hepsi ile birlikte bir bütün halinde topluma ulaşmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki süre içerisinde mevcut yapmakta olduğumuz faaliyetlerin sayısını arttırmak, hem de yeni faaliyet alanları kazandırma konusunda da kararlıyız. Kadınlarımıza çağrıda bulunmak istiyorum; herhangi bir şekilde yardıma ihtiyaç duyan kadınlarımız Milas Belediyesi’nin Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Kadın Danışma Merkezimize müracaat ederek, bizden her türlü yardımı talep edebilirler.”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık