Emekli bayram ikramiyeleri Meclis’e taşındı

​​​​​​​CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada dini bayramlarda verilmekte olan ikramiye tutarının arttırılmasını talep etti.

Emekli bayram ikramiyeleri Meclis’e taşındı

Girgin “Emekliler ciddi ekonomik sorunlar yaşıyor. Özellikle 2008 yılı sonrasında yapılan Aylık Bağlama Oranı hesaplaması ile  emekli maaşları düşürüldü. Emeklilerimiz bundan dolayı  önemli mağduriyet yaşıyorlar.” Dedi.

“Bayramlarda CHP’nin girişimleri ile AKP iktidarının uygulamaya koyduğu Bayram ikramiyesi mutlaka arttırılmalıdır. En düşük emekli maaşı da asgari ücrete eşitlenmelidir” diyen Girgin, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bu konuya dair çalışmanın bitirilmesi gerektiğini söyledi.

EMEKLİLER NEFES ALSIN

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin şunları söyledi; 2018 yılında 7143 sayılı kanunun 23. maddesiyle 5510 sayılı kanuna ek madde 18 eklenerek Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilere 1000 TL emekli ikramiyesi ödenmeye başlanmıştır. Enflasyon karşısında bu ikramiye tutarı erimektedir. 12 milyonu aşan emeklinin geçim sıkıntısı İçinde olduğu bir gerçektir. Bayramlarda biraz olsun nefes almalarını sağlayacak emekli bayram ikramiyesi arttırılmalı ve emeklilerimiz az da olsa rahatlamalıdır. Emeklilerimiz en azından dini bayramlarda olsun torunlarına verecek bayram harçlığının mutluluğunu yaşasınlar. Neredeyse her gün gelen zamlar, alışveriş için çıktıkları çarşı pazarı seyredip tane ile alışveriş yapacak duruma getirdi emeklilerimizi. Bayramda olsun yüzleri gülsün.

500 BİN EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ ALAMIYOR

Bankalardan, Sigorta Şirketlerinden, Sanayi ve Ticaret Odalarından ve Borsalardan emekli olan yaklaşık 500 bin kişinin de bayram ikramiyesi alması için daha önce kanun teklifi  ve yazılı soru önergesi verdiklerini söyleyen Girgin yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bu emeklilerimize de bayram ikramiyesi verilerek mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Mecliste yaptığı konuşmada Hazine ve Maliye Bakanı’na bu yönde bir çalışma olup olmadığını soran Girgin emekli ikramiyelerin arttırılması ve 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanununun geçici 20’inci maddesi kapsamındaki sandıklardan emekli olanlarında kurban bayramı öncesi bayram ikramiyesi almaları sağlanmalıdır dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık