FEVZİ TOPUZ HALK GÜNÜ’NDE SORUNLARI DİNLEDİ, ÇÖZÜM YOLLARI ARADI.. * Başkan Topuz'dan Güllüklüler'e Su Müjdesi * Hurdacılar bir-iki ay içinde şehir dışına çıkartılıyor

* Başkan Topuz'dan Güllüklüler'e Su Müjdesi * Hurdacılar bir-iki ay içinde şehir dışına çıkartılıyor

FEVZİ TOPUZ HALK GÜNÜ’NDE SORUNLARI DİNLEDİ, ÇÖZÜM YOLLARI ARADI..  * Başkan Topuz'dan Güllüklüler'e Su Müjdesi * Hurdacılar bir-iki ay içinde şehir dışına çıkartılıyor

FEVZİ TOPUZ HALK GÜNÜ’NDE SORUNLARI DİNLEDİ, ÇÖZÜM YOLLARI ARADI..

Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz’un bu haftaki Halk Günü, bugün saat 10:00-12:00 saatleri arasında Belediye Evlendirme ve Toplantı Salonu’nda yapıldı. Bütün daire amirlerinin de katıldığı toplantıda vatandaşlar söz alarak, sorunlarını ilettiler. Vatandaşların sorunlarını sonuna kadar dinleyen Başkan Topuz, ilgili daire amirlerinin sorunları not almasını sağladı ve vatandaşların iletişim bilgilerini aldırdı. İlgili birimler, daha sonra vatandaşla irtibata geçerek, bazı sorunları yerinde inceleyerek sonuçları paylaşacaklar.

Sorunların dinlendiği bir aşamada Başkan Topuz, imarla ilgili sorunların çokluğuna dikkat çekerek, “Benim görebildiğim, imar planlarına hiç kimse uymuyor. Bu çok dikkat çekici. İmar Planları, kargaşanın olmaması için yapılır” diyerek tepki gösterdi.

Bir vatandaş, 256 konutluk kent içindeki bir sitenin yöneticisi olduğunu söyleyerek, saatlerin zamanında konutların içinde yapıldığını, MUSKİ’nin şimdi saatlerin dışarı alınması gerektiğini, aksi takdirde abonelik tesis edemeyeceklerini bildirdiğini, şu anda sitenin şantiye suyu üzerinden su kullandığını, sitedeki vatandaşların çoğundan paraları toplayamadığını belirtti. Binaların kat mülkiyeti kurularak vatandaşlara tapularının da verildiğini, su saatlerinin tekrar dışarı alınmasının çok zor olduğunu, bu konuda yardımcısı olunmasını istedi. Bu sitede evi olan vatandaşlar da, evlerinin iskan ruhsatlı ve tapulu olduğunu belirterek, ‘madem ki saatler dışarıda olacaktı, neden iskan verildi o zaman’ diyerek tepki gösterdi. Başkan Topuz, konuyla ilgili yardımcı olmaya çalışacaklarını belirtti.

Bir vatandaş, Hacıilyas’da oturduğunu, ama esnafın kaldırım işgalleri nedeniyle, zaten dar olan kaldırımlardan pazara gitmekte zorlandıklarını belirtti ve önlem alınmasını istedi.

Güllük’ün su sorununun gündeme geldiği bir başka şikayet sonrası Başkan Tokat, geçtiğimiz Pazar günü Başkan Aras’la birlikte Güllük’te olduklarını, Başkan Aras’ın özel bir şirket elinde olan Güllük su ve kanalizasyon işletmesini devletleştirme yönünde girişimleri olduğunu ve yakın bir zamanda bu sorunun çözülebileceği müjdesini verdi.

Ovakışlacık, Ağaçlıhöyük, Bozbük, İkiztaş, Kıyıkışlacık’tan pek çok vatandaş ve site yöneticisinin sorunlarını da not alan Başkan Topuz, bunların kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Başkan Topuz, bir vatandaşın sanayi bölgesindeki hurdacılardan şikayetini belirtmesi üzerine, hurdacıların aslında önemli bir iş yaptıklarını belirterek, bir-iki ay içinde bütün hurdacıların belirleyecekleri bir alanda toplanmalarını sağlayarak, sanayi çevresinden uzaklaştırılacakları müjdesini de verdi.

Başkan Topuz, normal toplantı sona erdikten sonra da bir süre bazı vatandaşların sorunlarını daha yakından inceleyerek çözüm üretme çalışmasına devam etti.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

Milas eczane
Site en altı
yukarı çık