Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

FEVZİ TOPUZ ve HALİL MUTLU ADAYLIKLARINI AÇIKLADI..

FEVZİ TOPUZ ve HALİL MUTLU ADAYLIKLARINI AÇIKLADI..
  • 28 November 2023, Tuesday 16:21

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2024 Mart ayında yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri için aday adaylıklarını açıklamanın son günü 28 Kasım’dı. Ancak Genel Merkez’in aldığı bir kararla başvuru süresi 5 Aralık Salı gününe kadar uzatıldı.

CHP Büyükşehir’e şimdiye kadar bir başvuru yapıldı. CHP eski milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, 27 Kasım’da adaylığını açıklamıştı.

Milas Belediye Başkanlığı için ise şu ana kadar  aday adayı var. Bunlardan Fevzi Topuz ve Halil Mutlu, dün Arastapark’ta, CHP Milas İlçe binası önünde dosyalarını ilçe başkanı Tüze Çetinkaya’ya teslim ettiler ve toplanan partililere birer konuşma ile aday adaylıklarını açıkladılar.

Aday adaylarından Servet Evran da aday adaylığı dosyasını ilçe başkanlığına verirken, 5 Aralık Salı günü CHP ilçe binasında adaylık açıklamasını yapacak.

Yine CHP’den Milas Belediye Başkanlığı’na aday adayı olacak olan Dr. Mehmet Günlük ve Op. Dr. Süleyman Koç ise, devlet memuru oldukları için 1 Aralık tarihi itibari ile istifa ederek, aday adaylığı dosyalarını CHP ilçe başkanlığına verecekler.

Bu arada Milas Belediye Meclis üyeliği için de çok sayıda aday adaylığı başvurusu olduğu öğrenildi.

Fevzi Topuz ve Halil Mutlu’nun aday adaylıklarını açıklayacağı Arastapark, dün çok kalabalıktı. Başka ilçelerden de Salı toplantısına gelen çok sayıda partili alandaydı. İlk kısa konuşmayı İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya yaptı ve CHP’nin Mart 2024 seçimlerinde 13 ilçe ve büyükşehirde, büyük bir birliktelikle partinin bayrağını zirveye taşıyacağından emin olduğunu belirterek, “bütün aday adayı yoldaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Belediye Başkanı Muhammet Tokat da, “Omuz omuza bir birlik ve mücadele içerisinde, Atatürk’ün Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını Muğla’nın tüm ilçelerinde ve merkezinde dalgalandırmayı hedefliyoruz. Müracaat etmiş ve bundan sonra da müracaat edecek tüm aday adayı arkadaşlarımı yürekten tebrik dileklerimi ve başarı dileklerimi iletiyorum.  Yolumuz açık olsun. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum” dedi.

FEVZİ TOPUZ: “GÖREV BİZİ ÇAĞIRIYOR”

Eski Belediye Başkanı ve eski CHP milletvekili Fevzi Topuz, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Milas Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adaylığı ile ilgili CHP ilçe binası balkonundan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Her seçim döneminde aday olan arkadaşlarımızla köy köy, mahalle mahalle çalışmalarımıza katkı veren değerli İlçe Başkanları ve İlçe Yöneticileri HOŞ GELDİNİZ.

Seçim çalışmalarında hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan partimize ve aday olan arkadaşlarımıza her zaman destek veren Kadın Kollarımızın İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sevgili hanımefendiler HOŞGELDİNİZ.

Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz, ülke sorunlarına son derece duyarlı olan yönetim kademelerinde görev almaya hazır olan değerli Gençlik Kolları İl Başkanı, İlçe Başkanları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sevgili Gençler HOŞGELDİNİZ.

Görev yaptığı mahallelerde halkına hizmet etmek için gece-gündüz çalışan zaman zaman zorluklarla karşılaşan siyasi iktidarın  hedefi olan yerel yönetimlerin Nirengi noktası olan Değerli Muhtarlarım HOŞGELDİNİZ.

Halkına hizmet etmek için görev yapan yerel yöneticilerle sorumluluğu paylaşan Meslek Odalarının değerli başkanları, yöneticileri, Esnaf arkadaşlarım, Sivil Toplum Örgütlerinin değerli başkanları ve yönetim kurulu üyeleri HOŞGELDİNİZ.

Beraber çalışmaktan onur ve gurur duyduğum, gücünüzü her zaman arkamda hissettiğim değerli partili arkadaşlarım, değerli hemşehrilerim, komşu ilçelerden gelen değerli dostlarım HOŞGELDİNİZ.

Çalışmalarımızı objektif yansıtan zor koşullarda görev yapan, bazen çalışmalarında siyasi iktidarın engelleriyle karşılaşıp görevlerinde uzaklaştırılan, hapse atılan yazılı ve görsel basınımızın değerli mensupları HOŞGELDİNİZ.

Cumhuriyetimizin kurulmasıyla büyük görevler üstlenen yerel yönetimler, Demokrasimizin temelini oluşturdu. Hizmeti yerele yaydı. Bugün şehirleşmenin gelişmesi 1930 da çıkartılan 1580 sayılı Yerel Yönetimler Yasası doğrultusunda gelişti.

Ancak 1980’lı yıllardan sonra Yerel Yönetimler Yasasında yapılan değişikliklerle Ulu Önder Atatürk’ün hedeflediği “Çağdaş Kentler Projesi” yok edilmeye çalışılıyor.

2014 yılından sonra ilçemizin mülk idari sınırı, Belediyemizin hizmet alanı olmuştur. Dolayısıyla bu alana hizmet götürmek ciddi ve disiplinli çalışmayı gerektirir. Bu nedenle şahsım ve birlikte çalışacağımız arkadaşlarımızla ilçemizin geleceğine katkı sağlayacak çalışmalar yapmak için;

Bilgilerimi ve deneyimlerimi harekete geçirerek Milas halkına hizmet etmek için, dinamik ve girişimci bir Belediye yaratmak için ADAYIM.

Yaşam kalitesini yükseltecek tüm hizmetleri sunmak için ADAYIM.

Değerli partililerim, değerli arkadaşlarım çalışma ilkelerimiz;

•          Hizmetlerin yürütülmesinde insana saygı esas olacaktır.

•          Milas’ta yaşayan vatandaşlarımızın haklarına saygı gösterilecektir.

•          Yönetim anlayışımız; şeffaflık ve hesap verebilirlik temelinde olacaktır.

•          İnsani ilişkilerde hoşgörü esas alınacaktır.

•          Tarihi, kültürel ve doğal değerlerimize sahip çıkan bir anlayış içinde olacağız.

•          Hizmetlerin planlanmasında ve sunumunda tarafsız davranılacak, bu hizmetlerin sunumunda da kararlılık ve süreklilik gözetilecektir.

•          Yönetimde kurumsallaşmaya önem verilecek, sürekli gelişme ve yeniliklere açık olunacak.

•          İlçemizin sahip olduğu Tarih-Kültür ve Ekonomik değerlerin farkındayım. Bu değerler doğrultusunda ilçemizi geliştirecek projeler üreterek yeni istihdam alanları yaratmak için,

•          İlçemizin Turizm potansiyelinden hareketle, yeni Turizm projeleri geliştirmek, Turizmi 12 aya yaymak ve Deniz-Kum-Güneş turizminin yanı sıra Tarih-Kültür ve Doğa turizmini geliştirmek için,

•          Milas’ın yer altı ve yerüstü kaynaklarını toplum yararına etkin ve verimli kullanan yerel yönetim anlayışı için,

•          Projelerimizde, meslek odalarımızın, uzmanların, sektöründe lokomotif görevi yürüten kuruluşların ve Bilim adamlarının düşünceleri ile katılımını sağlayarak halkın sesi, kulağı ve dili olmak için,

•          Milas’a hizmet etmek için, mühendis gözüyle baktığım zaman daha çok yapılacak işin olduğunu görüyorum.

Bu güne kadar parti örgütümün her noktasında görev aldım.

-Gençlik Kollarında,

-İlçe Yönetimlerinde,

-İlçe Başkanlığında,

-Parti Meclisinde,

-Parti Merkez Yönetiminde çalıştım.

Şimdi de parti örgütümüz tekrar görev verirse Milas’a hizmet etmeye hazır olduğumu belirtmek isterim.

Belediyecilik bizim işimizdir. Cumhuriyet Halk Partisinin siz değerli üyelerinden görev ve yetki istiyorum.

Uzaktan yakından gelen arkadaşlarıma, dostlarıma teşekkür ederim.

Çalışmalarımıza katkı koyan gençlerimize ve partililerimize teşekkür ederim. Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.”

HALİL MUTLU’NUN ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Uzun yıllardır CHP içinde çeşitli kademelerde görev alan Halil Mutlu, daha once bir dönem CHP Milas ilçe başkanlığı, Büyükşehir öncesi Muğla Özel İdare Meclis üyeliği de yapmıştı ve halen Milas Belediye Meclis üyesi iken, 2024 Mart’ında yapılacak yerel seçimler için partisinden Milas Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklarken yaptığı konuşmada da şunları belirtti:

“Sayın Yüksek Disiplin Kurulu Üyem, Değerli Milletvekillerim, Sayın İlçe Başkanım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Belediye Meclis üyelerim, kıymetli muhtarlarım, değerli Basın mensupları, partimizin yükünü çeken; ilçe yönetim kurulumuz, her zaman bu kavgada biz de varız diyen, en iyiyi yapan vefakar kadın kolları başkanımız ve üyeleri, geleceğimizin güvencesi, enerjisi bol gençlik kollarımızın başkanı ve üyeleri. Bugün buraya beni desteklemeye gelmiş olan partimizin temel taşları ve bir parçası olmaktan gurur duyduğum partililerimiz.

Hepiniz hoş geldiniz…..

Milas`ımızın bir evladı olarak siyası yaşamıma Üniversite öğrenimimim ardından 1992 yılında tekrar kurulması sırasında kurucu üye olarak partime emek vermeye başladım.  2 dönem yönetim kurulu üyeliği, 2 dönem ilçe sekreterliği ve bir dönem de ilçe başkanlığı yaptıktan sonra 2009 yılında il genel meclis üyesi olarak seçildim ve 5 yıl boyunca il genel meclis üyesi olarak Muğla’da ilçemizi temsil ve hizmet yaptım. 2014 yılındaki yerel seçimlerde Muğla Büyükşehir Belediye başkanlığında kırsaldan almış olduğumuz oyların alt yapısını o yıllarda oluşturduk.

2019 yılında yapılan son yerel seçimlerde Milas Belediye Meclis üyesi olarak seçildim. Bu görev döneminde belediye başkanımız Sayın Muhammet Tokat’ın takdirleri ile Belediye Başkan yardımcılığı görevinde de bulundum. Şu anda da karşınızdayım.

Gerek parti örgütü içinde, gerek İl genel Meclis üyeliği, gerek Belediye meclis üyeliği ve gerekse de belediye başkanlığı görevlerinde bulunurken almış olduğum deneyim birikim ve tecrübe ile yeni bir göreve talibim.

Güçlü, Mutlu, umutlu bir Milas için

MİLAS BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA adayım…!

Gençliğimiz, enerjimiz ve çalışkanlığımız ile bu görevi yapacak güç ve kudretteyim. Önümüzdeki yakın dönemde aday belirleme yöntemi kararlaştırılacak ve yapılacak olan ön seçim sonunda siz partililerimizin tercihi ile adaylığımız kesinleşecek.

Saygı değer partililerim; Öncelikle bugüne kadar görev ve hizmet yapan başta Sayın Muhammet Tokat olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Milas’ımıza çok hizmetleri vardır. Bugünkü Milas’ı inşa eden insanlardır. Eksikler vardır, yanlışlar da vardır… Ama hizmetler de yadsınamaz.

Şimdi…  Ben neden adayım….

-  Milas’ı kültür merkezi, ticaret merkezi ve turizmin merkezi yapmak için adayım.

-  Milas’ı yeniden imar ve ıslah etmek için adayım.

-  Partimizin bayrağını Milas Belediyesinde dalgalandırmaya devam etmek için adayım.

-  Siz halkımıza en iyi belediye hizmetini vermek için adayım.

-  Sosyal Belediyeciliği sizlere sunmak için adayım.

-  Doğru yapılan hizmetlerin devamını sağlamak, eksikleri tamamlamak ve yanlış olanları düzeltmek için adayım.

Dahası Genel başkanınız Sn. Özgür Özel’in deyimi ile ‘Baba evinin tapusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tedir. Gelin baba evinde güçlenelim. Hep birlikte kalkınalım, birlikte zenginleşelim. Hep birlikte bu güzel ülkeyi, bu güzel kenti Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine çıkartalım. Baba evi sizleri bekliyor.’

Güçlü, Mutlu Umutlu bir Milas için, hep birlikte daha güçlü ‘BİZ’ olmak için, birlikte güçlü olmak için ben buradayım ve siz partililerimi bu şehri birlikte yönetmek için bekliyorum. Saygılar Sunuyorum..

Hepinize katılımlarınız için teşekkür ediyorum. HOŞÇAKALIN.”

 

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis