Grip aşısı uygulaması Milas’ta da başladı

​​​​​​​Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2023 yılı grip aşısı uygulamasının başladığını duyurmasının ardından aşı uygulamaları Milas’ta da yapılmaya başlandı.

Grip aşısı uygulaması Milas’ta da başladı

65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşların aşılarını ücretsiz alabileceğini söyleyen Bakan Koca, konuya ilişkin sosyal medya üzerinden şu ifadeleri kulllandı:

"Yılın bu dönemlerinde sık rastlanan grip salgınlarının etkilerini azaltmak, hastalığın hafif geçirilmesini sağlamak ve halk sağlığını korumak amacıyla 2023 yılı grip aşısı uygulamasını 15 Eylül itibarıyla başlattık. 65 yaş üzeri büyüklerle sağlık koşulları açısından risk grubuna girenler, kronik hastalığı olanlar grip aşılarını ücretsiz olabilir. Lütfen ihmal etmeyelim."

Milas’ta da 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı bulunan vatandaşlar için aşı uygulaması başladı. Öncelikli aşı yaptırma hakkı bulunan vatandaşların ise yapması gerekenler şu şekilde;  

E-nabız sistemine göre aşı yaptırma hakkı olduğunu gören hastaların aile hekimliklerine gidip reçetem sistemi üzerinden yazılmış elektronik reçeteleri ile eczanelere başvurması, eczanenin de sistem üzerinden kayıt yaparak talep oluşturması gerekiyor.  Aşı talebi oluşturulduktan sonra depodan eczaneye gelen aşı hastaya verilebiliyor ve yine aile hekimliğine giderek aşısını yaptırabiliyor.

Şu an sadece öncelikli hastalar aşıya ulaşabilirken, grip aşısı almak isteyen vatandaşlara  şimdilik aşı satışı yapılmıyor.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık