Güllüklü Tur Tekneleri Su İstiyor!..

Güllük’te turizme hizmet veren, turistleri koylarda gezdiren ya da balık turu yapan deniz araçlarının tümü yıllardır su problemi yaşıyor. Teknelerin bağlandığı rıhtımda, teknecilerin rahatlıkla su alabilecekleri, sayaçlı su istasyonları yok. Oysa bütün turistik bölgelerde benzer su alınan ve sayaçtan ne kadar su aldıklarını tespit ederek parasını ödeyen tekne sahipleri, Güllük’te bu hizmetten faydalanamıyor. Turcuların ısrarlı taleplerine karşın, teknelerin rahatça su alabilecekleri saatli su pompaları rıhtıma yerleştirilmedi.

Güllüklü Tur Tekneleri Su İstiyor!..

Tekne sahipleri, “Özellikle Güllük’te suyun idaresi özel bir şirkette olduğundan bu iş daha da zorlaşmış durumda. Büyükşehir’e defalarca müracaat yaptık, ama olumlu bir cevap alamadık” diyorlar.

Yıllardır Güllük rıhtımında turlar düzenleyen Kaptan Mehmet Dönmez, şunları söyledi:

“Ben Mehmet Dönmez olarak (Dönmez 1 teknesi) geçen hafta Muğla Büyük Şehir Belediye Başkanlığına bir dilekçe ile konunun önemini anlattım. Şu anda dilekçeme  verilecek cevabı beklemekteyim.  Çok zor olmayan bu sorunun çözümüyle kimse ilgilenmemektedir. Anlamış değilim.  Bu sorun bir şahıs sorunu değil en az 60 tekne sahibinin sorunudur. Hele truzim yapan tekneler için hayati bir önem taşımaktadır. Tekne sahiplerinden temizlik ve hizmet konusunda titiz bir hizmet beklenmektedir ama, bu şartlarda bu hizmet verilemez durumdadır. Komşu işletmelerden su çekerek, ya da tankerlerle su ihtiyacımızı gidermeye çalışıyoruz. Bu çağda, bu kepazelikle nasıl turizm yapacağız? Sezon geldi. Bir an önce bu sorunumuzun giderilmesini istiyoruz”.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık