İki Belediye Meclis Üyesi Milletvekilliği için istifa etti..

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde partilerinden milletvekili adaylığı için başvuru yapan iki isim, Belediye Meclis Üyeliği görevlerinden istifa ettiler.

İki Belediye Meclis Üyesi Milletvekilliği için istifa etti..

AKP’den Muğla Milletvekili adaylığı için Meclis Üyesi Hasan Çemrek, MHP’den ise yine Muğla Milletvekili adaylığı için Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş istifa ettiler.

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle milletvekili aday adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin ve partililerin istifa etme süreci, dün (16 Mart) saat 17.00'de sona erdi.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), 14 Mayıs'taki seçimlerde milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin görevlerinden çekilmelerine yönelik kararı doğrultusunda, hakimler ve savcıların, yüksek yargı organı mensuplarının, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanlarının, Yükseköğretim Kurulu üyelerinin, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyelerinin, kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsündeki görevliler ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlilerinin, belediye başkanlarının, subayların ve astsubayların, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyelerinin, belediye meclisi üyelerinin, il genel meclisi üyelerinin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüslerin veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarındakilerin görevlerinden ayrılma süresi saat 17.00'de doldu.

Bu nedenle, AKP ve MHP’li meclis üyeleri, milletvekili adayı olmak için Milas Belediye Meclisi üyeliğinden istifa ettiler.

CHP’nin, milletvekili adaylığı için Belediye Başkanı ve Meclis üyesi olanların başvuramayacağı yönünde aldığı karar nedeniyle, CHP’den milletvekili adaylığı için bir istifa söz konusu olmadı.

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık