İkizköy muhtarına verilen ceza iptal edildi

İkizköy Muhtarı ve Akbelen Direnişçisi Nejla Işık'a pankart asma gerekçesiyle verilen 40 bin TL para cezasının iptali için açılan dava kazanıldı. Nejla Işık, bu kararı haklı mücadelelerinin bir zaferi olarak değerlendirirken, “Biz asıl mutluluğu köyümüzü madenden kurtarınca yaşayacağız” dedi.

İkizköy muhtarına verilen ceza iptal edildi

Muğla İkizköy muhtarı Nejla Işık‘a pankart asma iddiasıyla kesilen 40 bin TL para cezasının iptali için açılan dava, Muğla 2. İdare Mahkemesi’nde kazanıldı. Işık, “5 sene önce çıktığımız bu yola istedikleri kadar taş koysunlar, asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İkizköy muhtarı Nejla Işık, Akbelen ormanını koruma mücadeleleri sırasında pankart asma iddiasıyla kesilen 40 bin TL para cezasının iptaline dair açtıkları davayı kazandıklarını söyleyerek, “Bu ceza haklı mücadelemize kesilmiş bir cezaydı. Yalnızca bize değil; toprağını, ağacını, köyünü, yaşam alanlarını savunan herkese bir gözdağıydı. Bu davayı kazanmış olmaktan mutluyuz. Fakat bizim asıl mutluluğumuz sonuna kadar haklı olduğumuzu bildiğimiz asli davamızı ve mücadelemizi kazanmak; köyümüzü, zeytinliklerimizi, topraklarımızı, tarihimizi madenin kirli elinden kurtarmak olacak. 5 sene önce çıktığımız bu yola istedikleri kadar taş koysunlar, asla vazgeçmeyeceğiz.  İrademize, mücadelemize, haklı davamıza sahip çıkan; bizleri yalnız bırakmayan, Akbelen için adalet sesine ses olan tüm kamuoyuna, kendim ve köyüm adına teşekkür ederim. Direne direne, birleşe birleşe, eninde sonuna bu davayı kazanacağız!” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık