İl Başkanı Zeybekoğlu aday adaylık için istifa etti

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, 28. Dönem Milletvekili aday adaylığı için istifa etti. Zeybekoğlu, “5 yıldır yürütmekte olduğum Muğla İl Başkanlığı görevinden Partim Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muğla Milletvekili aday adayı olmak için istifa ediyorum” dedi.

İl Başkanı Zeybekoğlu aday adaylık için istifa etti

CHP’nin, il ve ilçe başkanlarına milletvekili aday adayı olmak için verdiği istifa süresi doldu. CHP Genel Merkezi’nin 22 Kasım’da il ve ilçe başkanlıklarına gönderdiği genelgede, milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanlarının istifa dilekçelerini 5 - 26 Aralık tarihleri arasında parti genel sekreterliğine iletmeleri istenmişti.

5 yıldır CHP Muğla İl Başkanlığı görevi yapan Adem Zeybekoğlu, CHP Muğla Milletvekili aday adayı olmak için istifa etti.

Zeybekoğlu istifası ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“5 yıldır yürütmekte olduğum Muğla İl Başkanlığı görevinden Partim Cumhuriyet Halk Partisi’nin Muğla Milletvekili aday adayı olmak için istifa ediyorum.

Bugüne kadar birlikte mücadele ettiğim herkesten çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum.

Şimdi Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde doğmuş bir parti üyesi olarak, yeni bir görevi sırtlanmaya hazır olduğumu ilan ediyorum.

Cumhuriyetin 2. Yüzyılında, partimizin iktidar atağı yaptığı koşullarda, milletvekilliğini İl Başkanlığı’nda edindiğim tecrübeyi, ülke siyaseti alanına taşıyarak Partime ve halkıma hizmet etmek olarak görüyorum.

Ülkemizi Tek Adam Rejiminden çıkaracağımız adaletli ve özgür bir ülke mücadelesinde taş üstüne taş koymak için yola çıkıyorum.

Örgütümüzü, halkımızı yanımda görmek bana gurur verecektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, Cumhuriyeti demokrasiyle harmanlama mücadelesini büyütmek için, örgütümün izniyle ve halkımızın desteğiyle, Milletvekilliğine aday adayım…”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık