İl Sağlık Müdürlüğü’nden COVİD-19 AŞI BİLGİLENDİRMESİ

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü bir duyuru yayınlayarak, 85 yaş üstü vatandaşların aşılamasının dün itibariyle başladığını belirtti. Aşılamanın nasıl olacağı ve diğer aşı konusundaki ayrıntılarla ilgili olarak İl Sağlık Müdürlüğü’nün duyurusu aynen şöyle:

İl Sağlık Müdürlüğü’nden COVİD-19 AŞI BİLGİLENDİRMESİ

“İlimizde Covid-19 aşılama programının birinci adımı sağlık çalışanlarına yönelik, birinci aşamanın 2. adımında ise huzurevleri, engelli rehabilitasyon merkezleri ve koruma evlerinde çalışanlar ile 90 yaş üstü vatandaşları kapsayacak şekilde başlatılmıştı.

* Bugün itibari ile 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da aşılama çalışmaları başlatılmıştır. 85 Yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile yakınları, yaşlılarımızın evde mobil aşılanmaları için, 182 ve MHRS web sistemlerinden randevularını alabileceklerdir.

Ayrıca 85 Yaş ve üzeri vatandaşlarımız;  182 ve MHRS web sistemleri üzerinden, kendisine en yakın sağlık kurumundan (Aile Sağlığı Merkezleri / Özel veya Kamu Hastanelerinden) randevu alarak aşıları yaptırabileceklerdir.

Covid-19 aşısı ile ilgili tüm soruları cevaplandırmak üzere İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde “Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası” kurulmuştur.

Bununla ilgili;

• Kimler aşı olacak?

• Covid-19 Aşısı nerede uygulanıyor, ücretli mi?

• İlk ve ikinci doz aşımı ne zaman olacağım?

• Aşı randevumu nasıl alabilirim?

• Aşı olduktan sonra olası yan etkileri neler, karşılaştığımda neler yapmalıyım?

• Aşı olmadan önce ve aşı olduktan sonra nelere dikkat etmeliyim?

• Gebeyim, Emziriyorum, Covid-19 hastalığını geçirdim, 18 Yaşından küçüğüm, Grip aşısı/Zatürre aşısı oldum Covid-19 Aşısı Olmalı mıyım? ;

 Sorularınızın Cevabı

Hafta içi her gün 08.30-17.30 saatleri arasında;

COVİD-19 AŞI BİLGİ HATTINDA…

TLF:0252 212 4305

TLF:0252 212 4306

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık