Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

İlçe Emniyet Müdürü Lima: “El ele çalışmamız gerektiğinin farkındayız”

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178'inci yıl dönümü dolayısıyla Atapark'ta tören düzenlendi. Törende konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, “polisliğe önem vermemiz gerektiğini yeni ve gelişen teknolojiye ayak uydurmamız gerektiğinin, her şeyden önemlisi hizmet verdiğimiz halkımızla bir bütün olarak el ele çalışmamız gerektiğinin farkındayız” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Lima: “El ele çalışmamız gerektiğinin farkındayız”

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıl dönümü dolayısıyla ilçemizde etkinlikler düzenlendi. Atatürk Anıtı önünde saat 11’de başlayan etkinliğin ilk bölümüne; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Garnizon Komutanı Albay Muammer Mersincik, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Cumhuriyet Başsavcısı Salih Kılıç, kurum yöneticileri, siyasi parti, oda ve derneklerin yöneticileri, gaziler, şehit aileleri ile muhtarlar katıldı.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ARALIKSIZ ÇALIŞMAYA DEVAM ETMEKTEDİR

Milas İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın seslendirilmesiyle devam etti.

Günün önem ve anlamını belirten konuşmayı yapan İlçe Emniyet Müdürü Lima şunları söyledi:

“Cennet mekan şehitlerimizin güzide aileleri, başımızın tacı gazilerimiz, kurum müdürlerim, basının güzide temsilcileri emeklilerimiz, hanımefendiler, beyefendiler değerli silah ve mesai arkadaşlarım, Emniyet Teşkilatımız 178. Kuruluş Yıldönümü kutlama törenine hoş geldiniz. Şan ve şerefle dolu 178.yılını tamamlayan Polis Teşkilatı ilk gün olduğu gibi bugünde halkımızın canını, malını ve namusunu korumak için gece gündüz demeden aralıksız çalışmaya devam etmektedir.

HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ HİZMET VERDİĞİMİZ HALKIMIZLA

Vâkıf olduğumuz gibi yakın zamanda asrın felaketi olan depremden etkilenen şehirlerimizde ve aynı zamanda ilçemizde göç etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza da bir nebze olsun bu acıyı unutturmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Proaktif polisliğe önem vermemiz gerektiğini yeni ve gelişen teknolojiye ayak uydurmamız gerektiğinin, her şeyden önemlisi hizmet verdiğimiz halkımızla bir bütün olarak el ele çalışmamız gerektiğinin farkındayız.

HUZUR VE SÜKÛNETİNİ DEVAM ETTİRMEK İÇİN

Bu bağlamda Ege Bölgesinin ve Muğla’nın güzide ilçesi olan Milas'ımızda da tüm personelimizle saydığımız çerçevede görev yaparak, ilçemizin zaten var olan huzur ve sükûnetini devam ettirmek için 7 gün 24 saat görev başında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sözlerime son verirken aziz şehitlerimizi minnetle ve dualarla yâd eder, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizi şükranla anar, kahramanca görev yapan siz değerli meslektaşlarıma ve kıymetli ailelerinize en içten sevgilerimle sağlık ve esenlikler diler, saygılarımı arz ederim.”

ŞEHİT MEZARLARI ZİYARET EDİLDİ

İlçe Emniyet Müdürü Lima’nın yaptığı konuşmanın ardından tören, çekilen fotoğraflarla sona erdi.

Kutlama programı kapsamında daha sonra protokol Milas Şehir Mezarlığı’nda bulunan şehit mezarlarını ziyaret etti.

Akşam saat 20’de akşam namazından sonra Ulu Camii’de Mevlid-i Şerif okunacak. İftardan sonra da Atapark’ta yapılacak olan lokma dağıtımı ile birinci gün etkinlikleri sona erecek.

Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında 11 Nisan Salı günü ise şehit aileleri, gaziler, emekliler ve Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinin katılımıyla Karya Düğün Salonu’nda iftar yemeğinde bir araya gelinecek.

BASIN MENSUPLARINDAN ZİYARET

Gün içerisinde Milas’ta görev yapan basın mensupları da İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima’yı ziyaret ederek, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 178'inci yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı kutladılar. Ziyaret sırasında Milas’ın sorunları ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis