İYİ Parti’de görev değişimi

​​​​​​​İYİ Parti İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın sağlık problemlerini gerekçe gösterip, istifa dilekçesini İl Başkanlığına sunmasının ardından, yeni başkan, partinin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Gürsel İnce oldu.

İYİ Parti’de görev değişimi
 

İYİ Parti İlçe Başkanı Kasım Özkan’ın sağlık problemlerini gerekçe gösterip, istifa dilekçesini İl Başkanlığına sunmasının ardından, yeni başkan partinin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Gürsel İnce oldu.

30 Haziran 2020’de yapılan kongreyle İYİ Parti Milas İlçe Başkanlığına seçilen ve 7 Temmuz’da mazbatasını alarak göreve başlayan Kasım Özkan, yaklaşık 5 – 6 aydan bu yana sağlık problemleri yaşamaya başlamıştı.

Sağlığının görevini aksattığını düşündüğü için birkaç defa istifa etmek isteyen Kasım Özkan’ın istifası bugüne kadar kabul edilmemişti. Geçtiğimiz ay içerisinde istifa dilekçesini yeniden İl Başkanlığına sunan Özkan’ın istifası bu kez kabul edildi.

Yeni İlçe Başkanının kim olacağı konusunda ise bazı isimler dile getiriliyordu. Kurucu Başkan Mehmet Çayırlı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Gürsel İnce ve İş İnsanı Murat Ünal, parti üyeleri tarafından İlçe Başkanı olarak aday gösteriliyordu.

İl ve Genel Merkez Yönetiminin yapmış olduğu çalışmanın ardından yeni İlçe Başkanı Gürsel İnce oldu.

GÜRSEL İNCE KİMDİR?

İYİ Parti Milas İlçe Teşkilatı Başkanı Gürsel İnce, 22 Kasım 1991 Milas doğumlu.

İlköğretim ve liseyi Milas’ta okuduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamladı.

2014 yılından beri Milas’ta serbest avukatlık ve arabuluculuk yapmakta.

İlçemizde 2015 yılında kurulan Menteş Gençlik ve Spor Kulübü’nün Kurucu Başkanı olup halen daha Kulüp Başkanlığı görevini sürdürmekte.

Siyasete 2018 yılı Ocak ayında İYİ Parti Milas İlçe yönetiminde Hukuk İşlerinden sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak görev yaptı.

2019 yılında yapılan Mahalli İdareler Seçimi sonucunda Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak seçildi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık