İYİ Partili Ergun: “Tarım Kredi Kooperatifleri Ekstra Faiz Almayı Bırakmalı”

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin üyelerine kullandırdığı uzun vadeli kredilerde “Kaynak Kullanımına Katkı Fonu” adı altında fazladan faiz alındığını belirterek bu faizlerin alınmaması gerektiğini belirtti.  Son yıllarda girdi maliyetlerinde ortaya çıkan artışların çiftçileri çok zor durumda bıraktığını ifade eden Ergun, “çiftçilerimizin üretim maliyetlerinin hafifletilmesi elzem hale gelmiştir” dedi.

İYİ Partili Ergun: “Tarım Kredi Kooperatifleri Ekstra Faiz Almayı Bırakmalı”
  • 01 December 2023, Friday 11:40

Bu nedenle, Tarım Kredi Kooperatifleri’nin üyelerine kullandırdığı uzun vadeli kredilerde uygulanan ilave faizlerin kaldırılması ve Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranlarına sabitlenmesi gerektiğini vurgulayan Ergun, Tarım ve Orman Bakanı Sn. İbrahim Yumaklı’ya şu soruları sordu:

1. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin kullandırdığı kredilerde uyguladığı “Kaynak Kullanımına Katkı Fonu” nedir ve hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

2. Bakanlığınızın, üreticilerimize ilave maliyet yükleyen bu uygulamanın sonlandırılması konusunda herhangi bir çalışması var mıdır?

3. Tarım Kredi Kooperatifleri’nin kullandırdığı kredilerdeki faiz oranının Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nın uyguladığı faiz oranlarına sabitlenmesi konusunda Bakanlığınızın herhangi bir çalışması var mıdır?

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık