“Kadın Hakları ve şiddet konusu kırmızı çizgimizdir”

​​​​​​​CHP Muğla İl başkanı Adem Zeybekoğlu, yazılı bir basın açıklaması yaparak, geçtiğimiz günlerde trafikte bir kadın sürücü ile yaşadığı tartışmadaki tavrı nedeniyle, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Engin Yıldızhan’ın görevden alınması için Merkez Yönetim Kurulu’na sevkedildiğini duyurdu.

“Kadın Hakları ve şiddet konusu kırmızı çizgimizdir”
 

Zeybekoğlu’nun ilgili açıklaması şöyle:

“CHP Muğla İl Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Engin Yıldızhan’ın 24.03.2022 tarihinde trafikte bir kadın sürücü ile yaşadığı tartışmaya dair görüntüler sosyal medyaya yansımıştır. Bu görüntülerde, Yıldızhan’ın davranışlarının, parti olarak, kadın haklarına ve kadınlara yönelik bakışımızın tam zıttı olduğu görülmüştür. Tutuklanan Yıldızhan’ın bu davranışlarını tasvip etmemizin mümkün olmadığı açıktır.  
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu gibi durumlarda tavrı nettir. Üstünü örtme, geçiştirme gibi anlayışlar siyaset anlayışımızın uzağındadır. İktidara yürüyen partimizin kadın haklarına ve özgürlüğüne bakış açısı program ve metinlerinde nettir. Pozisyonu ne olursa olsun, bu gibi durumlarda her üyemiz için işletilecek süreç gecikmeksizin işletilmiştir.
31.03.2022 tarihli İl Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bu konu görüşülmüş, Tüzüğümüzün 25. Maddesi uyarınca katılanların Mehmet Engin Yıldızhan’ın yönetim kurulu üyesi görevinden alınması için Merkez Yönetim Kuruluna bildirimde bulunulmasına oy birliği ile karar verilmiştir.
Kadın hakları ve şiddet konusu Cumhuriyet Halk Partisi’nin kırmızı çizgisidir, kırmızı çizgisi olmaya devam edecektir.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık