Kara avcılığında sezon açıldı

​​​​​​​Kara avcılığında 2020-2021 av dönemi 17 Ekim tarihi itibariyle tüm yurtta açıldı. Milas Avcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan, açılış öncesi, Güllük Dalyanı’nda avcılık yapacaklar için önemli uyarılarda bulundu.

Kara avcılığında sezon açıldı

2020-2021 Av dönemi bilindiği gibi I. Grup Kuşlar ( Üveyik ve Bıldırcın) ve II. Grup Memelilerin (Yaban Domuzu, Çakal) avı ile 22 Ağustos 2020 tarihinde açılmıştı. Şimdi ise II. Grup Kuşlar ( Kınalı Keklik, Kaya Kekliği ve Çil Keklik) I. Grup Memeliler ( Yaban Tavşanı) ve III. Grup Kuşlar (Sakar Meke, Ördek Türleri, Kaya Güvercini, Tahtalı, Karatavuk, Öter Ardıç ve Çulluk) avcılığı ile 17 Ekim 2020 tarihinde tüm yurtta açıldı.

Bu konuda bir açıklama yaban Milas Avcılar Derneği Başkanı Mustafa Özkan,

“Bu yıl Covit-19 salgını yüzünden ülke olarak her bakımdan zor bir dönem geçiriyoruz. Allah daha beterinden korusun ve bu hastalığın bir an önce defolup gitmesi tek arzumuzdur. Kara Avcılığında tüm gruplarda av 17 Ekim 2020 Cumartesi itibariyle başlamış olacak. Bölgemizin yegane sulak alan avlağı olan Güllük Dalyanını bu yıl Kılıç Holding kiraladı. Şimdiye kadar kulağımıza gelen bazı olumsuz laflar yüzünden biz dernek yönetimi olarak 15 Ekim 2020 Perşembe günü Güllük Dalyanı’nın yöneticileri ile görüşmeye gittik ve Güllük Dalyanı’nda avcılarımız sıkıntı yaşamasın diye bazı kurallar çerçevesinde anlaştık bu kurallar sırası ile şöyle;

1- Avcılarımızda balıkçılıkla ilgili hiçbir malzeme olmayacak. Aksi durumda hırsızlık şuçlaması ile şikayet edilecek!

2- Sabah gün doğumundan 1,5 saat öncesi, Akşam 1,5 saat sonrası girilip çıkılacak. Zaten 4915 sayılı Kara avcılığı Kanunu bir saat önce ve sonrası izin veriyor. Bizlerde yarım saat yol ilavesi yaptık.

3- Dalyan içerisine sadece lastik bot ve şişme botlarla ava girilebilecek. Akü ile çalışanlar hariç motorlu teknelerle giriş kesinlikle yasak.

4- Güllük Dalyanı etrafında ateş yakılmayacak içki içilmeyecek. İçkili vaziyette ava girilmeyecek.

5- Yasal avcı olduğunun ispatı için avcılarımız tüm evrakları ile ava gelip içeriye girebilecek.

6- Avcılarımız başta kendi haklarını korumak ve ileriki tarihlerde tekrar aynı sıkıntıyı yaşamamak açısından ama kaçak avcı ama balık tutan bir kişi gördüklerinde dalyan görevlilerine haber vermeleri biz avcıların menfaatine olacaktır. Bu dernek yönetimi olarak bizim önerimizdir. Bu yaklaşımız Dalyan yönetimince olumlu karşılanacağı muhakkaktır.

7- Dalyanda görevli olan güvenlik görevlisi arkadaşlara yardımcı olmak her avcımızın görevi olmalıdır.

Tüm avcılarımıza hatasız, kazasız ve bereketli bir av sezonu dilerim. Rastgele…”

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık