Karadeniz; ''Denizlerimizi birlikte kurtaracağız''

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Denizcilik Balıkçılık ve Su ürünleri Sektörü Saha Çalışması Başkanı olarak  görevlendirdiği ve 1 Temmuz'da Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ayak bastığı Tütün İskelesi'nden denize uğurladığı  CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.

Karadeniz; ''Denizlerimizi birlikte kurtaracağız''
 

CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz saha çalışmaları kapsamında  Güllük Körfezi,Boğaziçi ve Akyaka'da balıkçı ve sektör temsilcileri ile bir araya geldi. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Karadeniz; ''Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle çıktığımız saha programı kapsamında yolculuğumuz sürüyor.
Muğla İl Başkanımız Sayın Adem Zeybekoğlu, Muğla Milletvekillerimiz; Sayın Burak Erbay, Sayın Süleyman Girgin, Sayın Suat Özcan ve  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanımız Sayın Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat, Fethiye Belediye Başkanımız Sayın Alim Karaca,  Datça Belediye Başkanımız Sayın Abdullah Gürsel Uçar, Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras, Marmaris Belediye Başkanlarımız Sayın Mehmet Oktay ve Milas İlçe Başkanımız Tüze Çetinkaya’nın  katılımıyla Güllük Körfezi, Akyaka, Marmaris ve Boğaziçi'nde balıkçılarımızla, Sahil Güvenlik Bot Komutanlıkları ile, Liman Başkanlıkları ve sektör temsilcileri ile bir araya geldik. Üç tarafı denizle çevrili ülkemizde temel geçim kaynaklarından biri olan balıkçılığı konuştuk. Sıkıntılarımız çok, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi balıkçılarımız ve sektör zor durumda. Artan yakıt fiyatları, sektörün belini büken kısıtlamalar burada da karşımıza çıkıyor. Önceliğimiz balıkçılığın sürdürülebilirliğini sağlamak, bunun için elimizden geleni yapacağız. Raporumuzu hazırlıyoruz, bu sorunları iktidarımızda kuracağımız Denizcilik ve Balıkçılık Bakanlığı ile çözeceğiz. Balıkçının sorunlarını sümen altı yapan değil yüzünü balıkçıya dönen bir anlayışla birlikte hareket edecek denizlerimizi kurtaracağız. Bize destek veren milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe yöneticilerimize teşekkürlerimi sunuyorum'' cümlelerini kullandı. 
 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık