Kaymakam Arslan ağlayarak veda etti..

Bursa’nın İnegöl ilçesine atandığı için dün Milas’tan ayrılan Kaymakam Eren Arslan, dün ogle saatlerinde, Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda kamu kurumlarının yöneticileriyle vedalaştıktan sonra, kaymakamlık binası önünde bekleyen çeşitli sivil toplum kuruluşları yöneticileri ve vatandaşlarla da vedalaşarak, Milas’tan ayrıldı. Soğuk havaya karşın çok kalabalık bir grupla, mümkün olduğunca pandemic koşullarında vedalaşan Kaymakam Arslan, bütün bu sure boyunca gözyaşlarına hakim olamadı. Vedalaşma sonrası, eşi ve çocuklarıyla kendi arabasına binen Kaymakam Arslan, kendi kullandığı otomobille, son kez korna çalarak, Milas’a veda etti.

Kaymakam Arslan ağlayarak veda etti..
  • 17 Şubat 2021, Çarşamba 9:53

Milas’ta görev yaptığı yaklaşık 4 yıl boyunca güzel dostluklar edindiği de açıkça görülen eski Milas Kaymakamı Eren Arslan, bir gece once sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da Milaslılara veda etti.

Kaymakam Arslan’ın sosyal medya vedası şöyle:

“KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

İnegöl Kaymakamlığı’na atanmam nedeniyle, 15 Aralık 2016 tarihinden beri büyük bir onurla yürütmekte olduğum Milas Kaymakamlığı görevinden yarın ayrılacağım.

Binlerce yıllık tarihinde Karya Medeniyetine ve Menteşe Beyliği’ne başkentlik yapmış, sayısız doğal, kültürel ve tarihi zenginliğe sahip, “Işıklar Ülkesi” Milas’ta yaklaşık 4,5 yıl Kaymakamlık yapmak, şahsım ve ailem için büyük bir onur ve mutluluk vesilesi olmuştur.

Ülkemizin en güzel yörelerinden “Yeryüzü Cenneti Muğla” ilinin en güzide ilçelerinden biri olan bu şehirde görev yaparken, sadece mesleki sorumluluk anlayışıyla değil, aynı zamanda milli bir görev ve kutsal bir nöbet anlayışıyla hizmet etmeye çalıştım.

Görev yaptığım süre içerisinde; adil, dürüst, açık, katılımcı, halka yakın, müşfik, duyarlı, birleştirici, pratik ve dinamik bir yönetici olmaya gayret ettim.

Bu çerçevede resmi ve özel tüm kurum ve kuruluşların uyumlu çalışmasını sağlamak, devlet ile halkı birbirine yakınlaştırmak, farklı toplum kesimlerini kaynaştırmak, ekonomik ve fiziki gelişmenin yanı sıra sosyal ve kültürel dokuyu güçlendirmek, İlçede sevgi, saygı ve güven ortamını geliştirmek en büyük hedefim oldu.

Başta eğitim, sağlık, turizm, tanıtım, ürün geliştirme, sanayi, ticaret, girişimciliğin desteklenmesi, el sanatları, yol, su, gençlik, spor ve kırsal kalkınma olmak üzere, ilçemizin öncelik ve potansiyelinin gerektirdiği her alanda elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştım.

KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

Büyük Atatürk’ün “Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir “ sözüne uygun olarak, engellilere, şehit yakınlarına, gazilere, gazi yakınlarına, düşkünlere, kimsesizlere özel bir önem verdim. Bu kesimlerin Milas’ta daha mutlu yaşamaları için gayret ettim. Şehit yakınlarına, gazilere ve gazi yakınlarına sahip çıkmak hepimizin en başta gelen milli görevi ve vefa borcudur düsturuyla hareket ettim.

KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın en donanımlı şekilde ve sevgi dolu bireyler olarak yetişmesi en büyük amacım oldu. Bunu, hem çocuklarımızın, hem de ülkemizin geleceği bakımından hayati derecede önemli gördüm.

KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

Hiç şüphesiz yapılan ve yapılamayan daha çok şey var. Yapılanları ve yapılamayanları sizlerin takdirine bırakıyorum. Ancak yapılan bütün hizmetlerin ve yaşanan bütün güzelliklerin asıl sahibi sizlersiniz. Bizler açısından önemli güç kaynağı olan sevgi ve güveninizi hep hissettirdiğiniz için yürekten teşekkür ederim.

Sizlere, bu güzel ve önemli İlçede yaklaşık 4,5 yıl Kaymakamınız olarak görev yapma onurunu yaşatan Yüce Rabbime şükrediyorum.

KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

Şahsımın ve ailemin Milas’ta yaşadıklarımızı kıymetli birer anı olarak sevgiyle hatırlayacağımızı ve Milaslılarla olan gönül bağımızın yaşamımız boyunca süreceğini içtenlikle belirtmek isterim.

KIYMETLİ MİLASLI HEMŞEHRİLERİM,

Her türlü övgüye layık olan bu asil milletin bir ferdi olarak, Aziz Vatana olan borcumuzu asla ödeyemeyiz. Milletimizin emrinde 24 saat vazife bilinciyle çalışan Mülki İdare camiasının bir ferdi olarak taşıdığım bu onurlu sancağı gönül rahatlığıyla Mustafa Ünver BÖKE kardeşime teslim edeceğim. Şahsıma gösterdiğiniz yakın ilgi ve alakayı genç meslektaşımdan esirgemeyeceğinize olan inancım tamdır. Kendisine üstün başarılar diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere arz-ı veda ederken;

Himayelerinde Milas’a hizmet etme bahtiyarlığını yaşadığım, varlığından büyük güç aldığım ve hep yardımlarını gördüğüm İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU beye;

Maiyetlerinde görevimi yürütürken rehberliğini, devlet adamlığını ve desteğini her zaman yanımda hissettiğim değerli Valim Sayın Orhan TAVLI’ya;

Görev sürem içerisinde maiyetlerinde çalışma mutluluğuna eriştiğim Sayın Valim Amir ÇİÇEK’e ve Sayın Valim Esengül CİVELEK’e,

Milletimizin temsilcisi olarak ilettiğim her konuda verdikleri destek ve yakın ilgilerinden dolayı 26. Ve 27. Dönem milletvekillerimize;

Kamu kurum ve kuruluşlarımızın başkanlarına, il ve ilçe müdürlerine ve personeline;

Tüm Siyasi Partilerin il ve ilçe temsilcilerine;

Belediye meclisi üyelerine;

Mahalle muhtarlarına;

Mesai arkadaşlarıma;

Sivil toplum kuruluşlarına;

Meslek örgütlerine;

Esnaf, ticaret erbabı ve işadamlarına;

Basın yayın mensuplarına;

Ve gönlü zengin, vefalı ve vatansever Milaslı hemşerilerimin her birine yürekten teşekkür ediyorum.

Son söz olarak Yunus Emre’nin dizeleriyle diyorum ki:

“Ben gelmedim dava için,

benim işim sevi için

Dost'un evi gönüllerdir,

gönüller yapmağa geldim”

Gönlü güzel Kıymetli Hemşehrim hakkınızı helal edin…

Eren ARSLAN

Milas Kaymakamı”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık