Kaymakam Böke’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Türk Milleti olarak bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” Dedi.

Kaymakam Böke’nin 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
  • 09 November 2023, Thursday 16:30

Kaymakam Böke’nin anma mesajı şu şekilde devam etti;

“Kurtuluş Savaşı’mıza liderlik eden Atatürk, kısa yaşamına sığdırdığı başarılarıyla, öngörüleriyle, eserleriyle, milli belleğimizde ve dünya tarihinde yerini almış, büyük bir komutan, saygın bir liderdir.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal Mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşu ile taçlandırmış olup, onun “En Büyük Eserim “dediği Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını ilelebet yaşatmak ve muasır medeniyetler düzeyine taşımak üzerimize düşen temel sorumluluktur.

“Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti İlelebet Payidar Kalacaktır.” diyerek hedefimizi belirleyen, vefatının yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha rahmetle ve şükranla anıyorum.”

 

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık