Kıyıkışlacık Liman Projesi’nde de ÇED olumlu kararı iptal edildi!

“Zafer Bizim Oldu Dostlar!”

Kıyıkışlacık Liman Projesi’nde de ÇED olumlu kararı iptal edildi!

Kıyıkışlacık’ta yapılması planlanan yükleme limanı inşaatının ‘ÇED OLUMLU’ kararı da iptal edildi.

Konuyla ilgili gelişmeleri İasos Mahalle Meclisi Derneği Başkanı Hülya Canko Scobie, sosyal medya hesabından duyurdu. Hülya hanımın açıklaması şöyle:

“Zafer Bizim Oldu Dostlar!

Ayıldız Madencilik A.Ş. tarafından Kıyıkışlacık’ta yapılması planlanan “Yük Tahmil ve Tahliye İskelesi ve Dip tarama Projesi” için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 23.06.2022 tarihinde verilen ÇED OLUMLU kararı Muğla 1. İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmiştir.

Kıyıkışlacık Maden Yükleme Limanı ÇED Olumlu kararına karşı bildiğiniz gibi İasos Mahalle Meclisi Derneği ve Kıyıkışlacık sakinleriyle birlikte açtığımız davanın yanında, bizden başka dava açanlar da olmuştu. İzmir Bölge İdare Mahkemesinin verdiği bağlantı kararıyla tüm dosyalar Muğla 1. İdare Mahkemesinde toplanmıştı. Bu açılan davalardan Muğla Büyük Şehir Belediyesi dosyası ilk açılan dava olduğundan, bu dosya üzerinden yargılama yürütülmesinin kararı bizlere (diğer davacılara da) tebliğ edilmişti. Yapılan yargılama sonucunda dosyaya iptal kararı verilmiş ve bu karar açılan tüm davalara hüküm olarak girmiştir.

Açılan davalarımız ÇED Olumlu kararının iptali ile sonuçlanmış bulunmaktadır. Davalı idare ve müdahil olan Ayıldız şirketinin Danıştay’a temyiz başvurusu hakkı vardır.

Bu iptal kararı Kıyıkışlacık için büyük bir mücadelenin büyük başarısıdır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.

Bu konuda büyük emekler veren, geceli gündüzlü çalışarak raporlar hazırlayan uzmanlarımıza, bize desteğini eksik etmeyen halkımıza, büyük bir özveriyle çalışan Avukatlarımız Sayın Akin Yakan’a Sayın Ali Murat Bilgiç’e, Milas ve Muğla Büyükşehir avukatlarımıza, Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat’a Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün’e sonsuz teşekkürlerimizle.. Sonsuz Saygılarımızla…

Yine gelirlerse, yine savuracağız..!

İasos Cennet Kalacak..!

İasos Tarihtir Yok Edilemeyecek..!

Güllük Körfezi Cennet Kalacak..!”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık