Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli
Durmus Ozdemir

Kıyıkışlacık’ın çehresini değiştirecek çalıştay

​​​​​​​Milas Belediye Başkanlığı “Kültürel Mirası ve Çevre Değerlerini Koruma Programı” kapsamında Kıyıkışlacık Mahallesi’nde düzenlenen çalıştayın değerlendirme toplantısı yapıldı.

Kıyıkışlacık’ın çehresini değiştirecek çalıştay

21-25 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Kültürel Mirası ve Çevre Değerlerini Koruma Programı çalıştayında İasos Antik Kenti ve çevresinde yapılması planlanan projeler konuşuldu.

Milas Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü KUDEB birimi, Kültür ve Turizm Bakanlığı İasos Kazı Başkanlığı, Muğla Mimarlar Odası Milas Temsilciliği, İstanbul Mimarlık ve Şehircilik akademisi ( AURA İstanbul), DYO Sanayi ve Ticaret AŞ, ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin katılımı ile düzenlenen çalıştayda; Kıyıkışlacık İasos Pazaryeri ve Karşılama Merkezi özelinde, bölgenin kültür ve çevre değerlerinin korunmasına yönelik öneriler sunulması ve gelecek projeksiyonunun ortaya koyulması planlandı.

Çalıştay 22 ve 23 Nisan 2022 tarihinde Kıyıkışlacık Mahallesi’nde atölye çalışmaları ile başladı.

Dün ise saat 10.00’da Milas Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda “Çalıştay Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Mutlu’nun da bir sunum gerçekleştirdiği çalıştayın ardından, kent merkezinde kültürel gezi yapıldı.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis