Makina Mühendisleri Odası Milas İlçe Temsilciliği’nde Görev Değişimi

​​​​​​​Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Denizli Şube Yönetim Kurulu, Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu asıl üyeliklerine Mehmet Günlük, Mustafa Alver ve İsmail Cüneyt Uygun; yedek üyeliklere de Ali Burak Özkan ve Fırat Bayoğlu’nu atadı.

Makina Mühendisleri Odası Milas İlçe Temsilciliği’nde Görev Değişimi

Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi tarafından atama yoluyla belirlenen Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu 1 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 10.30’da Milas İlçe Temsilciliği binasında toplanarak görev dağılımı yaptı.

İlçe Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet GÜNLÜK olurken, Yürütme Kurulu Sekreteri Mustafa Alver, Saymanlığa ise İsmail Cüneyt Uygun getirildi. Ali Burak Özkan ve Fırat Bayoğlu ise yedek üye oldu.

İlçe Temsilciliğine seçilen Mehmet Günlük, Denizli Şube Yönetim Kurulu’na ve görev dağılımında kendisine yürütme kurulu başkanlığı görevini layık gören yürütme kurulu üyeleri ile görevi devraldığı yürütme kurulu başkanı Serap Türker’e, yürütme kurulu sekreteri Mustafa Alver’e ve yürütme kurulu saymanı Mustafa Koban’a teşekkür ederek aşağıdaki açıklamayı yaptı.

“TMMOB Makina Mühendisleri Odası, Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’nın 135. Maddesi doğrultusunda çıkarılan 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği kanununa göre 1954 yılında kurulmuş, kamu kurum niteliği taşıyan bir meslek kuruluşudur.

Makina Mühendisleri Odası her yıl artan üye sayısı ve faaliyetleriyle bugün TMMOB çatısı altında üye sayısı açısından en büyük ve en aktif üye tabanına sahip odadır. Günümüzün değişen koşullarına göre kendisini yapılandıran odamız, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında örgütlü bir güç olmayı sürdürmektedir.

Odamız ana yönetmeliğinin 6. Maddesinde de belirtildiği üzere kuruluş amaçları arasında; ülke ve toplum yararları doğrultusunda yurdun doğal kaynaklarının işletilmesini, üretimin arttırılmasını, yurt sanayisinin ulusal çıkarlara uygun yönde gelişmesini sağlamak için teknik ve bilimsel çalışmalar yapmak ve bunları üyelerinin ve sanayinin yararına sunmak, makina mühendisliği hizmetleri ile ilgili her türlü araştırma, inceleme, proje ve raporların hazırlanmasını, uygulanmasını ve teknik uygulama sorumluluğunun uzman makina mühendisleri tarafından yapılmasını sağlamak ve bunların teknik kurallara uygunluğunu incelemek, denetlemek ve onaylamak olarak yer almaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda uzmanlık alanına giren konularda, ülkemizin ve toplumumuzun sorunlarının çözümünde aktif bir organizasyon olarak MMO, 70 yıllık geçmişinde Türkiye genelinde gerçekleştirdiği çok yönlü etkinliklerle demokratik mesleki kitle örgütü olarak etkin bir kuruluştur ve öznesi Türkiye olan, öznesi insan olan her olayda ve alanda etki bir kuruluş olmaya devam edecektir.” dedi.

İlçe Temsilciliğine seçilen Mehmet Günlük, ilçe genelinde Oda’ya kayıtlı üye sayısının 118 olduğunu; resmî kurumlar ve özel firmalarda çalışan makina mühendisleri de bu sayıya ilave edildiğinde yaklaşık 190 makina mühendisinin bulunduğunu belirterek; “Bizler bu görevlerde gönüllülük esasına dayalı olarak bulunuyoruz. Milas’ta 2022 yılında başlayan doğalgaz çalışmalarının her aşamasında, bundan önce olduğu gibi bugünden sonra da ilgili tüm kurumlarla işbirliği içerisinde olmaya devam edeceğiz ve yapacağımız ortak çalışmalarla toplumu bilgilendirecek toplantı, seminer gibi faaliyetlerle sahada olacağız. Yine bölgemizin doğal kaynaklarını etkin ve doğru kullanma konusunda toplumsal bilici oluşturma çalışmaları içerisinde olacağız. Çünkü insanın olduğu her yerde biz varız. Bir yandan odamız üyelerinin haklarını korurken, diğer yandan da insanların yaşamlarını kolaylaştıracak projelerin doğru bir şekilde uygulandığını takip etme konusunda sorumluluk sahibiyiz.” 

 

Yeni yönetimin belirlenmesi üzerine yapılan ilk toplantının sonunda, TMMOB Makina Mühendisleri Odası Milas İlçe Temsilcisi Yürütme Kurulu’nun önceki dönem Başkanı olarak görev yapan Serap Türker’e, vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla yeni temsilci Mehmet Günlük tarafından teşekkür edildi.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık