Image Slider
Fevzi Topuz
Mehmet Cayirli

Mehmet Günlük, “Her Şey Sizler İçin, Herşey Milas İçin!”

Dr. Mehmet Günlük, bugün Arastapark’ta, CHP Milas İlçe binası önünde Milas Belediye Başkanlığı aday adaylığı için dosyasını İlçe Başkanı Tüze Çetinkaya’ya teslim ederek, aday adaylık açıklaması yaptı.

Mehmet Günlük, “Her Şey Sizler İçin, Herşey Milas İçin!”
  • 05 December 2023, Tuesday 17:08

“Milas halkının gücüne inanıyorum sloganı ile yola çıkan Günlük, “Ben markalaşma yolundaki görünür veya görünmez değerlerimizin daha da yolunu kısaltacak projeler ile Milas’ı Türkiye’nin göz bebeği yapmaya hazırım. Unutmayın! Her Şey Sizler İçin, Herşey Milas İçin!” dedi.

Aday Adayı Mehmet Günlük açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

Önderlik ettiği kurtuluş savaşı ve arkasından kurduğu modern Türkiye Cumhuriyeti ile mazlum milletlere örnek olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki tane eserim var; Biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri ise Cumhuriyet Halk Partisidir” diyerek bizlere emanet ettiği eserlerine şartlar ne olursa olsun sahip çıkan siz değerli dostlarım, sevgili Milaslılar!

Milas Belediye başkanlığı aday adaylığımı açıklama programımıza hepiniz hoş geldiniz.

Hepinizi saygı, sevgi ve dostlukla kucaklıyorum.

Sözlerime öncelikle

Üyesi olduğum Günlük ailesi için, kurulduğu 9 Eylül 1923 tarihinden bu yana “bir ev”, “bir yuva” olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin çatısı altında bugün burada beni ağırlayan, bağrına basan çok kıymetli İlçe Başkanım Tüze Çetinkaya beyefendi ve yönetim kurulu üyelerine,

Partimizin temel direği, “olmazsa olmazları” olan; her koşuldaki fedakar ve gayretli çalışmalarıyla her zaman itici güç görevi gören Kadın Kollarımızın çok değerli Başkanı Berin Naz hanımefendi ve yönetim kurulu üyelerine,

Cumhuriyetimizin ve ülkemizin geleceği olan gençlerimize davranışları ve çalışmaları ile örnek olan Gençlik Kollarımızın dinamik ve çalışkan Başkanı değerli İbrahim Turhan kardeşime ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Görev yaptığı sürece ailece yaşadıkları her türden çok sayıdaki zorluklara rağmen “Milas İçin Aşkla” diyerek 15 yıldır her gün aynı hizmet aşkı ile güne başlayan Belediye Başkanımız sayın Muhammet Tokat beyefendiye, her koşulda yanında dağ gibi dimdik duran kıymetli ve fedakâr eşleri Elif Tokat hanımefendiye ve çocukları sevgili Ezgim ve Öykü’ye ve Milas Belediyesi meclis üyelerimize de Milas’ımız için katlandıkları zorluklar ve verdikleri hizmetler için ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle Türkiye'nin en köklü belediyelerinden biri olan Milas Belediyesi çatısı altında, kurulduğu 1868 yılından bu yana hizmet veren belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz ve belediye personellerimize şükranlarımı sunuyor, içlerinden ahirete irtihal edenlere Allah’tan rahmet diliyorum.

Son olarak şu an burada bulunan önceki dönem il ve ilçe başkanlarımıza, yöneticilerine, milletvekillerimize, muhtarlarımıza, meslek odası başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcilerine, çok değerli gazilerimize, Milas halkına; Menteşe, Bodrum ve Yatağan’dan gelen misafirlerimize ve güzide basınımızın değerli temsilcilerine de bugün burada beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyor, konuşmama kısaca kendimden bahsederek başlamak istiyorum.

28 Nisan 1974 tarihinde Milas’ta dünyaya geldim.

Temel eğitimimi, sırasıyla,1985 yılında Milas Menteşe İlkokulundan, 1988 yılında Milas Ortaokulundan ve 1991 yılında İstanbul Üsküdar Fen Lisesinden mezun olarak tamamladım.

1996 yılında Makine mühendisliği, 2009 yılında işletme ve 2018 yılında sosyoloji alanlarında lisans, 2000 yılında muhasebe ve finansal kontrol alanında yüksek lisans ve 2010 yılında işletme alanında doktora dereceleri aldım. 2021 yılında Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanındaki lisans eğitimim ise halen devam ediyor.

1999 yılında İngiltere’de İngilizce yabancı dil eğitimi aldım.

2001-2007 yılları arasında Muğla Üniversitesi Milas Sıtkı Koçman Meslek Yüksekokulu Muhasebe Programında Öğretim Görevlisi olarak çalıştım. 

2007-2013 yılları arasında Serbest Makina Mühendisi olarak Milas’ta faaliyet gösterdim ve Türkiye genelinde mühendislik ve proje hizmetleri verdim. 

2013 yılında tekrar Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulunda öğretim üyesi olarak çalışmaya başladım ve bu görevime Belediye Başkan adayı olabilmek için istifa etmem gereken 1 Aralık 2023 tarihine kadar devam ettim.

Akademik ilgi alanıma giren metodoloji, denetim, yönetim muhasebesi ve davranışsal muhasebe alanlarında ulusal ve uluslararası indekslerde taranan akademik dergilerde yayımlanan 21 adet makalem ile konferans ve sempozyumlarda sunduğum 24 adet bildirim; 1 tane bilimsel kitabım ve 10 tane kitap bölümüm bulunmaktadır. Bugüne kadar yetişmesine katkı sunduğum binlerce öğrencimin içinde üst düzey yönetici ve üniversitede öğretim elemanı olarak çalışanları mevcuttur.

Türkiye’nin sorunlarına çözüm üretebilmek amacıyla Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında 1996 yılında aktif siyaset çalışmalarıma başladım.

Bu çalışmalarımı bir dönem Milas Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, bir dönem Muğla İl Yönetim Kurulu üyesi, iki dönem Milas İlçe Yönetim Kurulu üyesi olarak gerçekleştirdim. Parti eğitmeni olarak Muğla’nın çeşitli ilçelerinde üyelere yönelik yapılan parti içi eğitimlerde görev aldım.

24 Şubat 2015 yılında Milas Kent Konseyi Başkanlığına seçildim ve bu görevimi 3 Ekim 2019 yılına kadar sürdürdüm. Kent Konseyi Başkanlığım sırasında “katılımcılığı ve ortak aklı” esas alan bir anlayışla çalışarak kent konseyi yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Milas’ın pek çok sorununa çözüm ürettik; Milas Veteriner Fakültesinin faaliyete geçmesine katkı sunduk.

2006 yılından bu yana Makine Mühendisleri Odası Denizli Şubesi Milas İlçe Temsilciliği Yürütme Kurullarında saymanlık, sekreterlik ve başkanlık görevlerinde bulundum.

Hayatım boyunca aldığım ve yüklendiğim görevleri büyük bir sorumluluk ve görev bilinciyle yerine getirdim.

2001 yılından buyana evliyim. Hayatımı çok değerli ve fedakâr eşim Yasemin Günlük hanımefendi ile sürdürmeye devam ediyorum ve ölünceye kadar da sürdüreceğim. Biri inşaat mühendisliği ikinci sınıf öğrencisi diğeri de lise birinci sınıf öğrencisi olan iki çocuğumuz bulunmaktadır.

Değerli dostlarım, sevgili Milaslılar!

Benim Milas ve Milaslılarla ilgili hayallerim var. Ancak hala aday belirleme sürecinde olduğumuz bu anda göreve talip olan bir belediye başkanı aday adayı olarak Milaslı hemşerilerime burada büyük plan ve projeleri detaylandırılmış programları ile anlatacak değilim. Fakat benim Milas'a çok basit bir vaadim var: Aday gösterilmem ve arkasından seçilmem durumunda bu onurlu göreve layık olmaya çalışacağım. Bunun için de Milas'a ve burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza Milas belediye meclisinde yer alacak tüm üyeler ile birlikte çalışabilen özenli bir yönetim vadediyorum.

Hayallerime gelirsek;

Yaşanılır bir Milas yaratıp, içinde sizlerle yaşamak istiyorum.

Bu hayalimi gerçekleştirebilmek için çalışamayacağım, konuşamayacağım tek bir Milaslı yok.

Tüm belediye çalışanlarımla tüm hemşerilerimiz gönlünde taht kurmak istiyorum.

Belediye başkanlığımda yetkilerimi en doğru iş için, en yetkin kişiye vereceğim.

Yetkilerimi dağıtacağım ancak sorumluluklarımı terk etmeyeceğim.

Toplanamamış çöpten, geçilememiş yoldan ben sorumlu olacağım.

Azgın dalgalarla boğuşurken kaptan köşkünü boş bulamayacaksınız.

Her belediye çalışanı belediyeci olmaktan, her hemşerim de Milaslı olmaktan gurur duyacak.

Bu hayallerimi gerçekleştirirken büyük ya da küçük demeden Milas için yapılacak her işi özenli yapmanın atılacak her adımı özenli atmanın sözünü veriyorum.

Milas gibi tarihi ile coğrafyası ile kültürü ile ekonomisi ile dev bir ilçeyi yönetmek çok özenli olmayı gerektirir.

Ben her şeyden çok insanlara değer veren insana özen gösteren ve önce insan diyen ayrımcılık yapmaksızın tüm Milaslılara aynı ölçüde özen gösteren bir yönetim vadediyorum.

Ben, bu ülkenin kurucu değerlerine, kültürüne ve kutsallarına saygı duyan; geçmişi ile barışık geleceğine umutla bakan, ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emanet ettiği Cumhuriyet’e ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayışın sonsuza kadar süreceğini vadediyorum.

Ben, Milas'ın havasına, suyuna, denizine, ormanına, tarım alanlarına özen gösteren bir yönetim vadediyorum.

Ben, Milas'ın uygarlıklara başkentlik yapmış tarihine, Milas'ın maneviyatına özen gösteren bir yönetim vadediyorum.

Ben, Milas'a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum.

Ben, 21. yüzyıl yerel yönetim anlayışının Milas’ımız ile buluşmasını istiyorum ve Milas'ımızın toplumsal ve kültürel çeşitliliğini rengarenk canlılığını koruyup ve geliştirmeye özen gösteren herkese hoşgörü ile yaklaşan bir yönetim vaat ediyorum.

Ben, Milas'ı, Milas'ta yaşayan vatandaşlarımız ile birlikte “bu ilçe hepimizindir” anlayışı ile yönetmenin sözünü veriyorum.

Şeffaflığa, halka hesap verme prensibine, vicdana ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Milas'ta, Milaslılara ve Milaslıyım diyenlere, yaptığı işi özenle yapan herkesin hakkına saygıyla yaklaşan, sorumluluklarını bilen, güler yüzlü yepyeni bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Ve hangi partiden olursa olsun Milas'ta yaşayan herkesi Milas'ın menfaatleri için gereken iradeyi ortaya koymaya davet ediyorum.

Ben, Milas'ın 132 mahallesini hizmet alma açısından eşit gören bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Oy versin vermesin Milas'ta yaşayan, bu havayı soluyan tüm vatandaşlarımızı dinleyen ve onlarla ortak çözümler üreten, onlarla birlikte Milas'a çok güzel projeler oluşturan bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Ben Milas'ımızda kadınların, çocukların, engellilerin kısacası her kesimden Milaslıların kendini özgür ve mutlu hissettiği, seslerinin dinlendiği bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Akla, bilime, sanata, teknolojiye, eğitime ve çevreye öncelik veren; kaynak aktaran bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Çoğunluğun yönetme, azınlığın var olma hakkına saygı duyan bir demokrasi ve yönetim anlayışı vadediyorum.

Milas'ımızda yaşayan her bir ferdin hak ve özgürlüklerin güvencesi olmaya temel ilke kabul eden bir yöneticilik vadediyorum.

Ben kimsesizlerin kimsesi olabilen, dezavantajlı gruplara sahip çıkan sosyal belediyecilik vadediyorum.

Ortak aklı, çoğulculuğu ve katılımcılığı kent yasasının temel taşı kabul eden, yap-boz anlayışı ile değil uzun vadeli makro planlarla hareket eden bir yönetim anlayışı vadediyorum.

Benim hayalimdeki Milas, her yere kolayca ulaşılabilinen, yürünebilen, koşulabilen, nefes alınabilen, mümkün olduğunca bisiklete binilebilen ve gezilebilen, modern, çevre dostu ve engelli dostu bir Milas.

Benim hayalimdeki Milas, içinde yaşayan herkese mutlak fırsat eşitliği sağlayabilen bir Milas.

Benim hayalimdeki Milas, sadece insanlara değil sokak hayvanlarına ve doğal yaşam alanlarına da özen gösteren bir Milas.

Benim hayalimdeki Milas, dünya için bir turizm ve ticaret merkezi.

Benim hayalimdeki Milas, girişimci dostu ve güvenilir yatırım ortamının oluşturulduğu bir Milas.

Benim hayalimdeki Milas yaratıcılığın ve inovasyonun adresi olan bir Milas.

Benim hayalimdeki Milas eşittir Türkiye; çünkü ben bu muhteşem ilçenin sorunlarına çözüm üretmenin diğer komşu illerimizin de sorunlarına bir ilham kaynağı olarak çözüm olacağına inanıyorum.

Dolayısıyla ben bu hayal için adayım ve

Ben her sabah Atapark’da, üçgen parkta servisi değil umudu bekleyen gençler için hazırım.

Ben her Salı günü pazar yerinde sevgi ile sundukları ürünlerini satmaya gelen ve yüzündeki kırışıklıklardan başka takılacak süsü olmayan teyzelerimiz için HAZIRIM.

Ben her mahallede cıvıl cıvıl çocuk sesleri dolması gereken kreşler ve ana okulları için hazırım

Ben dağ mahallelerindeki yayla havası ile Milas’ın değerine bir kat daha değer katmak için HAZIRIM.

Ben markalaşma yolundaki görünür veya görünmez değerlerimizin daha da yolunu kısaltacak projeler ile Milas’ı Türkiye’nin göz bebeği yapmaya HAZIRIM.

Bu duygu ve düşünceler ile buraya katılım sağlayan partili partisiz herkese en samimi duygularımla teşekkür ediyor, aday adaylığı sürecinde desteklerinizi bekliyorum.

Unutmayın! HER ŞEY SİZLER İÇİN, HERŞEY MİLAS İÇİN!”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

Site en altı
yukarı çık
siteacilis