METİN ERGUN’DAN SORU ÖNERGESİ

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof.Dr. Metin Ergun, bir türlü bitirilemeyen Fethiye-Söğüt karayolunun durumunu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle, TBMM’ne verdiği soru önergesiyle gündeme getirdi.

METİN ERGUN’DAN SORU ÖNERGESİ
  • 17 Temmuz 2021, Cumartesi 10:20

Ergun’un önergesi şöyle:

“Muğla ilimizin Fethiye ilçesini ve çevresindeki yerleşim yerlerini ülkemizin diğer bölgelerine bağlayan Fethiye-Söğüt karayolunun hali hazırda tek yönlü olarak faaliyet gösteriyor olması her yıl milyonlarca turist ağırlayan Muğla için ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Zira bu durum can ve mal kayıplarına sebebiyet veren trafik kazalarına zemin hazırlarken, ticari ve turistik anlamda da önemli maddi kayıplara neden olmaktadır. Bu gerekçelerle Fethiye-Söğüt karayolunun bir an önce bitirilmesi önem arz etmektedir.

Bu bilgiler çerçevesinde;

  1. Fethiye-Söğüt karayolunun yapım faaliyetleri ne aşamadadır?
  2. Yol yapım çalışmalarında sık sık uzun süren aksamaların yaşandığı iddia edilmektedir. Bu aksamaların sebepleri nelerdir?
  3. Söz konusu yol yapım çalışmaları için 2021 yılı için Bakanlığınız tarafından ayrılan ödenek tutarı ne kadardır?
  4. Bakanlığınız tarafından 2021 yılı için ayrılan ödenek, yol yapım çalışmalarının hedeflendiği gibi 2022 yılının sonunda bitirilmesi için yeterli midir?”

 

 

Editör: Şahin ŞAHİN
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık